zavřít
Upravit životopis

Životopis

Billy pracuje jako profesionální freestylista od chvíle, co uspěl na vyhlášeném freestylovém turnaji Nike Freestyle event v Londýně v roce 2002, kde se dostal až do semifinále v konkurenci 32000 soutěžících. Po té se jako reklamní artikl objevil v obchodě O2 Bond St shop u jehož otevření byl i světoznámý fotbalista Patrick Vieira.

Se svým freestylem učinkoval i živě v televizi, kde propagoval firmy Nickelodeon,Blue Peter a Central News. Dále svoji show převáděl také s Irským internacionálem a hvězdou Tottenhamu Hotspur Robbiem Keanem pro The Guardian,Evening Standard and Independent. A mnohokrát se v mediálních shotech objevil i s ostatními hvězdami Tottenhamu jako je Jermain Dafoe, Ledley King a Paul Robinson.

Billyho kredit rostl a začal přitahovat mnoho klientů mezi nimiž byli i zástupci velice oblíbené a uspěšné hry Keepy Uppy, nyní jí propaguje pro Velkou Británii a pro Japonsko. Díky svému nespornénu umění si ho všimla sportovní stanice Sky Sport, pro kterou propagoval reportáže z anglické Premier league a Copy Amerika.

V roce 2005 Billy vystupoval v televizi KDDI s týmem Feyernoydu Rotterdam a Japonskou hvězdou Ono. Brzy potom se objevil reklamě na Coca Colu, kde účinkoval spolu s hvězdou Manchesteru United Waynem Rooneym. Billy tuto reklamu propagoval i v japonštině s hvězdami japonské J - league v časopise Footival. Billy se tím samozřejmě zviditelnil a jeho práce byla častokrát uváděna v populárních anglických časopisech 442 a Match.

Billy se stal prvním fotbalovým freestylistou, který začal pracoval jako profesionální freestylista pro profesionální fotbalový klub jímž je anglický Tottenham Hottspur. Billy zde své freestylové umění učí a předvádí trenérům Tottenhamu, využívají ho též generální sponzoři Tottenhamu a je využíván také jako atrakce při zápasech Tottenhamu v Premier league, kde svoji show předvádí přes zápasem během rozcvičování hráčů a také o poločase. Pro tento účel ho občas využívá i reprezentace Anglie při domácích zápasech.

Dále Billy natočil úvodní video k velice úspěšné fotbalové hře Pro Evolution Soccer 6, která vyšla v roce 2006. Navíc se setkal se špičkovými světovými fotbalisty Cristianem Ronaldem, Zlatanem Ibrahimovičem a freestylovým králem Ronaldinhem. Toto setkání mu zprostředkovali lidé z kampaně Joga Bonito a také to použili ve svých klipech Joga TV, ve kterých Billy spolu s těmito fotbalisty předvádí skvělou freestylovou show.

Billy také propagoval Mistrovství světa 2006 v Německu. Billy je dnes už hvězda, která se freestylem živí. Je určitě velkým přínosem pro freestyle jako takový, freestyle zviditelnil a díky němu mají mnozí jiní freestylisté šanci také dělat freestyle profesionálně.