zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z rodiny s dlouhou hereckou tradicí; jeho dědeček byl hercem a matka původně vystupovala jako cirkusová tanečnice. Jeho otec, někdejší pilot, pracuje jako finanční poradce. Jejich vzdálenou příbuznou byla v Brotánii legendární Lillie Langtry (1953-1929), milenka prince z Wallesu. Christian má tři starší sestry, Erin je hudebnice, Sharon počítačová expertka a Louise je divadelní hrečka a režiséka. Uměleckou dráhu začínal jako devítiletý v TV reklamách a na divadle v Londýně.

Na TV obrazovce poprvé zaujal úlohou následníka ruského trůnu Alexandra v historickém dramatu Anastazie. Pro film ho objevil Steven Spielberg, který ho v konkurenci 4000 uchazečů obsadil do hlavní role zhýčkaného anglického chlapce Jima Grahama, o jehož tříletém pobytu v japonském zajateckém táboře vypráví epické drama z 2. světové války podle stejnojmenného autobiografického románu J. G. Ballarda Říše slunce (Zvláštní cena Národní film. rady).

S nedávnou i vzdálenou minulostí jsou spojeny také jeho další výrazné film. postavy: gymnazista z bohaté aristokratické rodiny Thomas Berger, který je zamilován do literárně nadané dívky (Winona Ryderová), v hudebním retrofilmu Swing Kids (r. Th. Carter); Angličan Edward Rosier, ucházející se o ruku nedostupné mladé dívky (Valentina Cerviová), v psychologické adaptaci románu Henryho Jamese Portrét dámy (r. J. Campionová);

Dále si zahrál zamlklého intelektuála Laurie a přítel početné dívčí rodiny, v romantickém snímku podle stejnojmenného románu Louisy May Alcottové Malé ženy (r. G. Armstrongová); Ježíš Nazaretský v biblickém TV dramatu Marie, Matka Boží; athénský voják Demetrius v přepisu známé Shakespearovy komedie Sen noci svatojánské (r. M. Hoffman).

Christian žije se svou manželkou bývalou srbskou modelkou, vizážistkou a osobní asistentkou Winony Ryder Sandrou Blažic. Mají spolu dceru Emmeline, která se narodila 27. března 2005 v Santa Monice, kde rodina v soukromém apartmánu žije a vyhýbají se kontaktu s bulvárními médii.

Mohli by vás také zajímat…