Lucie Hradecká je česká profesionální tenistka, která na okruh WTA vstoupila v roce 2004. Spolu s Andreou Hlaváčkovou vyhrála ženskou čtyřhru na French Open 2011 a ženskou čtyřhru na US Open 2013. Obě hráčky se probojovaly také do finále...

Lucie Hradecká je česká profesionální tenistka, která na okruh WTA vstoupila v roce 2004. Spolu s Andreou Hlaváčkovou vyhrála ženskou čtyřhru na French Open 2011 a ženskou čtyřhru na US Open 2013. Obě hráčky se probojovaly také do finále Wimbledonu 2012, kde je zdolaly Venus a Serena Williamsovy. Se stejnou spoluhráčkou získala stříbrnou medaili na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně, když v boji o zlatý kov opět nestačily na sestry Williamsovy. Třetí grandslamové finále debla obě odehrály na US Open 2012, kde je porazily Italky Erraniová s Vinciovou. Finále si zahrály také na závěrečném Turnaji mistryň 2012.

Spolu s Františkem Čermákem získala grandslamový titul ve smíšené čtyřhře French Open 2013 po výhře nad dvojicí Kristina Mladenovicová a Daniel Nestor. Ve finále Australian Open 2013 nestačili na australský pár Gajdošová a Ebden.

Na okruhu WTA Tour vyhrála osmnáct turnajů ve čtyřhře. V rámci okruhu ITF pak devatenáct událostí ve dvouhře a třicet čtyři v deblu.

Na žebříčku byla nejvýše klasifikována pro dvouhru v červnu 2011 na 41. místě a ve čtyřhře pak v říjnu 2012 na 4. místě. Trénuje ji Jiří Fencl. Prvním tenisovým oddílem byly Vodní Stavby Praha, z nichž k roku 2001 přestoupila do klubu I. ČLTK Praha.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2010 brněnským utkáním ve čtvrtfinále Světové skupiny proti Německu, v němž vyhrála dvouhru proti Andree Petkovicové i čtyřhru spolu s Peschkeovou a přispěla tak k vítězství družstva v poměru 3:2 na zápasy. Dne 6. listopadu 2011 získala společně s Květou Peschkeovou třetí rozhodující bod ze čtyřhry ve fedcupovém finále proti Rusku a stala se tak vítězkou této týmové soutěže. Podruhé vyhrála trofej o rok později jako členka týmu ve Fed Cupu 2012 a potřetí pak po finálovém vítězství nad Německem 3:1 na zápasy ve Fed Cupu 2014.

Do roku 2015 v soutěži nastoupila k sedmi mezistátním utkáním s bilancí 1–3 ve dvouhře a 4–2 ve čtyřhře.

Tenisová kariéra

2006
Premiérový titul na WTA Tour vyhrála roku 2006 v Portoroži spolu s krajankou Renatou Voráčovou z pozice nasazených čtyřek, když ve finále porazily bez boje druhý česko-francouzský pár turnaje Eva Birnerová a Émilie Loitová. V semifinále přehrály nejvýše nasazené Camerinovou a Gagliardiovou.

Ve Wimbledonu nastoupila v deblu s Hanou Šromovou. Jako kvalifikantky došly do třetího kola, v němž podlehly nasazeným pětkám Meghann Shaughnessyové a Anně-Leně Grönefeldové. Předtím postoupily bez boje přes turnajové dvanáctky Světlanu Kuzněcovou a Amélii Mauresmovou, obě singlové grandslamové šampiónky.

2007
Společně s Voráčovou se dostaly do semifinále čtyřhry na Indian Wells Masters, kde v úvodním kole porazily turnajové sedmičky Janette Husárovou a Shaughnessyovou a ve čtvrtfinále třetí nasazený pár Virginia Ruanová Pascualová a Paola Suárezová ve třech setech, než nestačily na turnajové jedničky Lisu Raymondovou a Samanthu Stosurovou.

Poté s Voráčovou triumfovaly v Bad Gasteinu po finálové výhře nad Ágnes Szávayovou a Vladimírou Uhlířovou. Obhájily titul z Portorože, když ve finále porazily dvojici Jelena Lichovcevová a Andreja Klepačová.

2008
Premiérové finále ve dvouhře na okruhu WTA si zahrála v červenci v Bad Gasteinu, kde jako kvalifikantka na cestě do finále porazila Rakušanku Patricii Mayrovou, aby v něm podlehla čtvrté nasazené Paulině Parmentierové 4–6, 4–6, když v úvodní sadě vedla 4–1 na gamy. Na této události odehrála také finále debla. Po turnaji se na žebříčku pro dvouhru posunula z 237. místa do okolí 150. příčky.

V úvodním kole dvouhry Wimbledonu odehrála vyrovnaný zápas s třináctou nsazenou Srbkou Anou Ivanovićovou. Ač byla dva míče od vítězství, utkání prohrála po setech 5–7, 6–2, 8–6.

V sezóně se probojovala do dvou finále událostí kategorie International ve dvouhře, a to ve Štrasburku, kde nestačila na Aravane Rezaïovou a v Istanbulu po hladké porážce 6–1, 6–0 s Věrou Duševinovou.

2010
Na ECM Prague Open přešla v prvním kole přes Stefanii Vögeleovou, když v úvodní sadě prohrávala již 1–5, nakonec průběh otočila a vyhrála 7–6(4), 6–2. Ve druhém pak porazila deblovou partnercu Moniku Niculesuovou hladce 6–2, 6–1. Skončila v semifinále na raketě Maďarky Szávayové.

2011
V dubnu podlehla ve finále turnaje v Barceloně Italce Robertě Vinciové. Singlový titul z události ITF získala na Strabag Prague Open, dříve známém jako ECM Prague Open, po finálové výhře nad kvalifikantkou Paulou Ormaecheaovouá.

V červnu zaznamenala největší úspěch ve své dosavadní kariéře, když společně s Andreou Hlaváčkovou vyhrály první grandslam na French Open. V celém turnaji neztratily ani jeden set. V úvodním kole přešly přes turnajové osmičky Benešovou a Záhlavovou-Strýcovou, ve čtvrtfinále zdolaly druhý nasazený pár Peschkeová a Srebotniková, v semifinále pak trojky Kingovou se Švedovovou a ve finále dominovaly nad sedmičkami turnaje Mirzaovou a Vesninovou, když zvítězily po setech 6–4, 6–3.

6. listopadu ve finále Fed Cupu proti Rusku nastoupila po boku Květy Peschkeové za stavu 2–2 do rozhodujícího zápasu. Ve dvou setech přehrály pár Maria Kirilenková a Jelena Vesninová – obě hráčky z první světové desítky ve čtyřhře a Česká republika tak po dvaceti třech letech vyhrála celou soutěž.

V prosinci 2011 pak (v tomto roce jako jediná hráčka na světě) dokázala při finále české tenisové extraligy 2011 v Prostějově těsně porazit v hale svoji fedcupovou kolegyni Petru Kvitovou.

2012
V celé sezóně pokračovala v páru s krajankou Andreou Hlaváčkovou, s níž vyhrála celkově čtyři tituly, čtyřikrát odešla z finále poražena, a to včetně dvou grandslamů a letních olympijských her. Před Turnajem mistryň dvojice vyhrála všechny tři halové turnaje, do nichž v roce nastoupila. Na konci října dosáhla na své žebříčkové maximum ve čtyřhře, když figurovala na čtvrté příčce.

Premiérový titul získaly na zahajovacím lednovém turnaji sezóny ASB Classic hraném v Aucklandu, když ve finále zdolaly německo-italskou dvojici Julia Görgesová a Flavia Pennettaová po setech 6–7(2–7), 6–2 a [10–7]. Na Australian Open došly do semifinále, v němž podlehly Italkám Eraniové s Vinciovou, kterým potážku oplatily v Indian Wells, kde se probojobaly také mezi poslední čtyři páry. Na konci února přidaly na americkém Memphis International druhou trofej poté, co si v boji o titul poradily s ruskými hráčkami Věra Duševinovou a Olgou Govorcovovou poměrem 6–3 a 6–4.

Na jednom ze čtyř turnajů druhé nejvyšší kategorie Premier Mandatory – Madrid Open, se z kvalifikace probojovala do hlavní soutěže, v níž porazila dvě hráčky první světové desítky – čtyřku Petru Kvitovou a pětku Samanthu Stosurovou, a skončila až v semifinále na raketě Američanky Sereny Williamsové. V následné klasifikaci žebříčku se vrátila do elitní světové stovky, když ze 105. místa postoupila na 55. příčku.

V další fázi sezóny neprošly s Hlaváčkovou do finále až do začátku letní části hrané na trávě. Červencovou účastí ve finále Wimbledonu však nastartovaly sérii pěti finálových účastí v řadě. Na dvorcích All England Clubu nestačily v boji o titul na americké sestry Serenu a Venus Williamsovy, jimž podlehly 5–7 a 4–6. O měsíc později se na wimbledonský pažit vrátily londýnským olympijským turnajem. V posledním utkání soutěže opět podlehly sestrám Williamsovým po dvousetovém průběhu 4–6, 4–6 a získaly stříbrné medaile. V předchozím semifinále přešly přes americké světové jedničky Huberovou s Raymondovou ve dvou setech. Na olympijských hrách si zahrála také smíšenou čtyřhru s Radkem Štěpánkem, ve které skončili v úvodním kole s pozdějšími finalisty Laurou Robsonovou a Andy Murraym.

Nejprestižnější titul sezóny si připsaly na cincinnatském Western & Southern Open, když si ve finále poradily se slovinsko-čínským párem Katarina Srebotniková a Čeng Ťie ve dvou sadách 6–1 a 6–3. Následující týden se probojovaly do finále New Haven Open at Yale, kde jim vrátily olympijskou semifinálovou porážku světové jedničky Liezel Huberová ä Lisa Raymondová poměrem 6–4, 0–6 a [4–10].

Druhé grandslamové finále roku si zahrály na newyorském US Open, z něhož odešly poraženy od italské dvojice Sara Erraniová a Roberta Vinciová 4–6 a 2–6. Jednalo se o vůbec první prohru Češek s tímto párem na okruhu. Páté finále dvouhry na okruhu WTA odehrála na zářijovém québeckém turnaji a popáté z něj odešla poražena, když nestačila na Belgičanku Kirsten Flipkensovou.

Čtvrtý deblový titul sezóny pak zaznamenaly v polovině října na lucemburském BGL Luxembourg Open, kde v boji o titul přehrály rumunský pár Irina-Camelia Beguová a Monica Niculescuová poměrem 6–3 a 6–4. Celoroční výsledky páru zajistily premiérový postup z druhého místa na Turnaj mistryň, kde po výhře nad americkými obhájkyněmi titulu Huberovou s Raymondovou podlehly ruskému páru Maria Kirilenková a Naděžda Petrovová.

V závěru sezóny podruhé vyhrála s českým týmem Fed Cup, přestože do čtyřhry ve finále proti Srbsku nenastoupila.

2013
Spolu s Františkem Čermákem nestačili ve finále mixu lednového Australian Open na australský pár Jarmila Gajdošová a Matthew Ebden. Na druhém grandslamu sezóny French Open, již slavili titul po výhře nad dvojicí Kristina Mladenovicová a Daniel Nestor. Se stálou spoluhráčkou Andreou Hlaváčkovou se na Roland Garros probojovala do semifinále ženské čtyřhry.