zavřít
Upravit životopis

Životopis

Megan Mullally se narodila 12.11.1958 v L.A.
Od svých šesti let studovala balet, který ji provázel i na vysoké škole. Vystudovala anglickou literaturu a dějiny umění na Northwestern Universit. Po té odešla do Chicaga, kde zakotvila na 6 let v místním divadle.

V r 1981 začala hostovat v tv seriálech jako - To je vražda napsala, Seinfeld, Freiser. Od r.1998 hrála excentrickou Karen Walker v seriálu Will a Grace. Tato role ji vynesla 2 ceny Emmy,5 nominací na cenu Emmy, získala divackou cenu Emmy idol a také 4 nominace na Zlatý glóbus. S tímto seriálem se Megan rozloučila v roce 2006, kdy dostala vlastní talk show Megan Mullally´s show. V roce 2007 se objevila v epizodní roli v seriálu Bosto Legal.

Megan je také skvělá divadelní herečka a zpěvačka. Její první debut na Brodway se odehrál v roce 1994 v muzikálu Greas. Velký úspěch zklidila také za roli Elizabeth v muzikálu Mladý Frankenstein, za níž dostala cenu Tony ( byla udělena celému hlavnímu obsazení ).

Megan vystupuje s vlastní hudební skupinou - The supreme music program. Zahrála si ve filmech Risky Bussiness, Stealing Harward, Anywhere but Here a Reboud. Svůj netypický hlas propůjčila postavám v - The Flinstones, Batman, King of the Hill, Teacher´s Pet a Bee Movie.

Megan nyní žije se svým druhým manželem Nickem Offermanem v Západním Hollywoodu. Tvrdí o sobě, že je bisexuální. Její nejlepší přítelkyni je Laura Innes, kterou u nás známe ze seriálu Pohotovost.

Mohli by vás také zajímat…