hokejový obránce

17. července 1990
33 let
Upravit profil
Michal Jordán je český hokejový obránce.Hráčská kariéraS profesionálním hokejem začínal v rodném městě Zlíně, kde hrával v mládežnických kategoriích. V roce 2008 byl draftován ve 4. kole, celkově 105. týmem Carolina Hurricanes. V roce 2007 odešel...

Michal Jordán je český hokejový obránce.

Hráčská kariéra
S profesionálním hokejem začínal v rodném městě Zlíně, kde hrával v mládežnických kategoriích. V roce 2008 byl draftován ve 4. kole, celkově 105. týmem Carolina Hurricanes. V roce 2007 odešel do zámoří, do týmu Windsor Spitfires, kde odehrál 22 zápasů. Poté byl 13. listopadu 2007 vyměněn společně s Mattem Hackettem, druhým kolem draftu OHL 2008 a třetím kolem draftu OHL 2009 za Michala Neuvirtha, Toma Kanea a 4. kolo draftu OHL 2009 do týmu Plymouth Whalers. V týmu odehrál tři sezóny a v sezóně 2008/09 se stal nejlepším střelcem na pozici obránce v týmu. 16. dubna 2010 podepsal smlouvu na tři roky s týmem Carolina Hurricanes. V sezóně 2010/11 hrával jenom na nové farmě Hurricanes v Charlotte Checkers, se kterým došel až do finále konferencí.

Ocenění a úspěchy
2008 MS-18 Nejlepší obránce

Důležitá data
-21. září 2007 zaznamenal první asistenci v OHL proti týmu Erie Otters
-29. září 2007 vstřelil první gól v OHL proti týmu Plymouth Whalers brankáři Michal Neuvirth v první třetině v čase 11:26.
-29. října 2010 zaznamenal první asistenci v AHL proti týmu Binghamton Senators
-4. ledna 2011 vstřelil první gól v AHL proti týmu Wilkes-Barre/Scranton Penguins brankáři Mike Murphy v přesilové hře ve třetí třetině v čase 58:10.