zavřít
Upravit životopis

Životopis

Michal Šindelář přišel na svět 14.7.1982 umělecky založeným manželům - "Dědkovi", baskytaristovi populární skupiny Katapult, a "Kalamity Jane", sparingpartnerce Ivana Mládka. Zřejmě díky genetické dispozici v sobě brzy objevil hudební talent, díky kterému začal hrát na bicí nástroje.

V šesti letech, tedy ve věku, kdy jeho vrstevníci řešili zcela jiné problémy, se stal členem první hudební skupiny Ohnivá hříva ("Sešli se 3 lidi, jeden zpíval, jeden řezal do kytary, já mlátil do bicích", vzpomíná).
V páté třídě základní školy odehrál dvě vystoupení na školní akademii v triu s obsazením bicí, kytara, klavír, v jedenácti letech se stal bubeníkem pražské právě vznikající rockové skupiny Inventura, se kterými hrál v té době kromě několika převzatých klasik (mimo jiné i od Katapultu) také vlastní repertoár. Skupinu opustil, díky přestěhování do plzeňského kraje, po dvou koncertech v roce 1995 a volným krokem přešel do zkušebny slavného Katapultu. Podle vlastních slov strávil dva roky zavřený v jejich zkušebně, nacvičujíc paralelní bicí nejprve s Milanem Balcarem (opustil kapelu kvůli zdravotním a psychickým problémům) poté se staronovým Toljou Kohoutem.

29.6.1996 odehrál s Katapultem první vystoupení na prestižním festivalu Noc plná hvězd v Třinci.
O rok později se Katapult rozloučil s Toljou Kohoutem a v tu dobu se Michal stal stabilním bubeníkem skupiny. V roce 1998 se mu mimo jiné poštěstilo i osobně se setkat se svými největšími modlami-skupinou Rolling Stones, v devětadevadesátém už měl za sebou první zkušenost ve studiu (album Katapultu Konec srandy).

V roce 2000 přišlo setkání se starým spoluhráčem z Inventury, bluesrockovým kytaristou Lukášem Martinkem. Michal odehrál několik koncertů coby bubeník jeho vlastní bluesové skupiny a pozval si ho i na natáčení svého několikapísňového sólového debutu MSP (Michal Sindelar Project-parafráze na jméno projektu svého bubenického vzoru Erica Singera).

V roce 2000 vychází živé album Katapultu Zlatá deska live a o dva roky později výběr nejlepších skladeb Hit album - mezi tím na mladého bubeníka čekala zkouška dospělosti. Michal Šindelář se momentálně nachází ve stádiu přípravy dlouhohrající sólové desky a naplňuje své životní motto: "Nejdůležitější je štěstí. Když nemáš štěstí, jsi v ......"