Pol Espargaro

Motocyklový závodník MotoGP

10. června 1991
32 let
Pol Espargaro je motocyklovým závodníkem, který závodí ve třídě 125cc v týmu Belson Derbi. Je mladším bratrem Aleixe Espargara, který jezdí ve 250cc. V roce 2006 odjel jen šest Mistrovství světa.Při VC České republiky nahradil zraněného...

Pol Espargaro je motocyklovým závodníkem, který závodí ve třídě 125cc v týmu Belson Derbi. Je mladším bratrem Aleixe Espargara, který jezdí ve 250cc.

V roce 2006 odjel jen šest Mistrovství světa.Při VC České republiky nahradil zraněného Andreu Iannone z týmu Campetelle Racing. Dva měsíce předtím jel na divokou kartu v Katalánsku, kde skončil na 13.místě a stal se nejmladším jezdcem, který získal Mistrovské body.Bylo mu 15 let. V posledním závodě získal 6.místo, které mu přidělilo post talentovaného mladíka. V tomto roce také vyhrál 5 závodů za sebou ve španělském mistrovství.

V sezoně 2007 nevynechal ani jeden závod MS. V 17 závodech získal hned několik dobře bodovaných umístění- 7.místo v Kataru, 4.místo ve Španělsku, 5.místo v Katalánsku, 6.místo v San Marinu. Díky 3.místu v Portugalsku je v pořadí 4.nejmladším jezdcem, který vystoupil na stupně vítězů-zařadil se za Pallazzese, Melandriho a Pedrosu.

Letos dokazuje své schopnosti v seriálu MS ve třídě 125cc v týmu Belson Campetella. Jeho týmovým kolegou je Joan Olivé. I přes své mládí a nedostatek zkušeností zatím bodoval v jedenácti závodech ze šestnácti. A z toho se třikrát postavil na stupně vítězů.