zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tato americká herečka se narodila 12. října 1950 v Oak Glen v Kalifornii. Kromě herectví se také věnuje hudbě a tanci. Má čtyři sourozence. Otec se živil jako detektiv a matka byla prodavačkou a servírkou. Když Susan začala navštěvovat základní školu, přihlásila se do pěveckého sboru. Ve zpívání pokračovala i na střední škole.

V té době se na popud svého tehdejšího přítele přihlásila do soutěže o místní královnu krásy. Tuto soutěž vyhrála. A to také díky svému hudebnímu talentu. Později se stala Miss Kalifornie a zúčastnila se i soutěže o titul Miss Amerika.

Po úspěchu v těchto soutěžích začala navštěvovat soukromého učitele hudby. Hudbě se chtěla věnovat profesionálně. Nejprve zpívala v nočních klubech a také natočila první hudební album. To ovšem nemělo velký úspěch. Díky tomuto albu si jí ale všimli lidé od filmu. V roce 1979 přišla první velká filmová příležitost.

Jednalo se o roli ve sportovním dramatu GOLDENGIRL. Byl to příběh dívky, která byla po fyzické i psychické stránce připravována jako vítězka v nadcházejících olympijských hrách. Díky této roli se jí otevřely dveře do filmového světa a jako zpěvačka začala být také populárnější. Jako doprovodná zpěvačka procestovala celou Ameriku po boku Kennyho Rogerse a vydala několik úspěšných singlů.

V osmdesátých letech šla její kariéra stále nahoru. Stala se dokonce moderátorkou vlastní televizní show nazvané PRESENTING SUSAN ANTON. Jako zpěvačka vystupovala také v Las Vegas. Zazpívala si dokonce po boku Placida Dominga. Po jejím boku se objevilo několik známých herců, jako například Sylvester Stallone nebo Dudley Moore.

V České republice je nejznámější především ze seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA, kde si zahrála matku jedné z hlavních hrdinek. Ve volném čase ráda hraje tenis nebo navštěvuje posilovnu. Také vypomáhá v organizaci pečující o staré lidi a bezdomovce.

Mohli by vás také zajímat…