Upravit životopis

Životopis

Tereza Smitková je česká profesionální tenistka.

2013
Rok začala na turnaji ITF ve Stuttgartu, kde bez ztráty setu dokráčela do semifinále, kde prohrála s kvalifikantkou Julií Kimmelmmanovou z Německa 4-6/1-6. Pak odjela do Izraele, kde si zahrála kvalifikaci turnaje ITF. Kvalifikací prošla bez ztráty setu a ve 2. kole porazila světovou hráčku č.127 Michelle Larcher De Britovou 6-4/6-3, ve čtvrtfinále podlehla kvalifikantce Iloně Kremenové z Běloruska 3-6/6-1/1-6. Z Izraele odletěla do Moskvy kde ve čtvrtfinále prohrála s Marynou Zanevskou z Ukrajiny 6-3/6-7/5-7. Z Ruska odletěla do Bath, tam v prvním kole porazila bývalou hráčku TOP 100 Polku Martu Domachowskou 7-5/6-4, pak porazila třetí nasazenou Carin Witthoeftovou 6-4/6-3 a postoupila do čtvrtfinále, ve kterém podlehla An-Sophii Mestachové 5-7/6-1/4-6.Pak odletěla do Estonska, kde se zúčastnila turnaje ITF v Tallinnu tam zvítězila v kvalifikaci, ale v prvním kole ji oplatila porážku Marta Domachowská 4-6/6-7. Poté se zúčastnila kvalifikace turnaje WTA v Katowicích, v kvalifikaci se postarala o překvapení když porazila osmou nasazenou a o 100 míst lépe postavenou Američanku Chiaru Schollovou 6-1/7-5, potom podlehla mladé Slovence Anně Karolíně Schmiedlové 4-6/2-6.

Poté odletěla na turnaj v Uzbekistánu, kde podlehla v prvním kole s kvalifikantkou Polinou Vinogradovou z Ruska 0-6/7-6/4-6. Poté cestuje zpátky k domovu, když se zúčastnila turnaje v Trnavě, tam bohužel podlehla Kanaďance Gabriele Dabrowski 3-6/0-6. Pak cestovala do Prahy, kde se na Divokou kartu zúčastnila turnaje Sparta Prague Open 2013 a tam v prvním kole smetla hráčku TOP 100, 66.hráčku světa Johannu Larssonovou 6-2/6-4. Ve druhém kole podlehla Marii Sanchezové 6-4/3-6/4-6. Na dalším turnaji vzdala zápas proti Victorii Kanové z Ruska, když už prohrávala 0-6/2-3. Poté hrála semifinále v Mariboru. Porazila Diu Evtimovou, Agnes Buktovou, Danku Koviničovou, ale v semifinále podlehla Aně Konjuhové 5-7/2-6. V Brescii podlehla v prvním kole divoké kartě Federice Di Sarraové 6-7/3-6.V Norimberku si poprvé zahrála hlavní soutěž turnaje WTA. V kvalifikaci porazila Katarzynu Piterovou, Annu-Lenu Friedsamovou a Laru Michelovou. V 1. kole hlavní soutěže nestačila na Julii Cohenovou 6-7/3-6. Pak na dalších turnajích končí v prvním kole. V Lenzerheide nestačila na Kocherovou, ve Zlíně na Vaňkovou, v Torunu na Allertovou. Poté hrála kvalifikaci na turnaj WTA v Bad Gasteinu, kde prohrála s Bogdanovou. Poté prošla do čtvrtfinále turnaje ITF v Koksijde, porazila Ysaline Bonaventurovou a Lenu-Marii Hofmannovou. Pak prohrála s Lesley Kerkhovou 2-6/5-7. Pak si zahrála 2. kolo v Craiově, porazila Agnes Buktu, ale nestačila na Katarzynu Kawaovou 4-6/1-6.

V Mestre a v Trabzonu prohrála v 1. kole. Nejdřív 6-7/1-6 s Paulou Kaniovou a pak s Jekatěrinou Byčkovou 6-3/3-6/4-6. 2. kolo si zahrála na turnaji v Loughbourg, vyhrála nad Angelicou Moratelliovou 4-6/6-4/6-3, ale ve 2. kole prohrála s Alison Van Uytvanckovou 2-6/2-6. Pak přišel nečekaný úspěch na turnaji v Lucemburku. Tam prošla kvalifikací výhrami 6-3/6-3 nad Julií Putinceovovou, výhrou 7-5/6-2 nad Despinou Papamichalovou a výhrou 6-4/6-3 nad Alison van Uytvanckovou. V hlavní soutěži si připsala první výhru na okruhu WTA, když porazila Kristinu Mladenovičovou 7-5/6-1. Ve druhém kole nestačila na 3. nasazenou Sabine Lisickou 4-6/0-6. Na turnaji v Istanbulu hrála čtvrtfinále, kam se probojovala po vítězstvích nad Zanderovou a Ozgenovou. Ve čtvrtfinále nestačila na Ksenii Pevakovou 2-6/2-6. Na dalším turnaji v Istanbulu si zahrála semifinále. V kvalifikaci porazila Stanciuetovou a krajanku Kateřinu Kramperovou. V hlavní soutěži Tadeju Majeričovou 6-2/6-0, pak Oyku Bozovou 6-0/6-0, Martu Sirotkinovou 6-3/6-2, aby v semifinále znovu skončila na raketě Ksenie Pevakové, tentokrát 4-6/4-6. Poté prošla do čtvrtfinále v Zawadě. Porazila Kapshvayovou 6-4/6-3 a Dentoniovou 6-1/7-5. Ve čtvrtfinále skrečovala zápas s Ninou Zanderovou za stavu 6-7/1-4. Poslední turnaj roku odehrála v Sharm-El-Sheiku, kde vyhrála zápas 1.kola proti Maše Zeč-Peškiričové 6-3/3-6/6-2. V osmifinále skrečovala zápas proti Yulii Kalabinové za stavu 3-6/1-2.

2014
Rok začala kvalifikací na Australian Open, kde nestačila hned v 1.kole na Madison Brengleovou z USA po setech 5-7/2-6. Poté došla do semifinále na turnaji v Sunderlandu. Přes Stephanii Vogtovou po setech 2-6/6-4/6-3, Anu Vrljičovou porazila 7-5/7-6, Carinu Witthoeftovou 7-5/6-1. V semifinále nestačila na An-Sophii Mestachovou 2-6/4-6. Pak podlehla v 1.kole v Grenoble Doroteje Eričové 4-6/5-7. V Beinascu znovu porazila Carinu Witthoeftovou, tentokrát 6-2/6-7/6-2, v osmifinále porazila Lisu Sabinovou 6-3/6-4. Ve čtvrtfinále nestačila na Reku-Lucu Janiovou 2-6/4-6. V Prestonu skončila v 1.kole na raketě Claire Feuresteinové po setech 6-2/4-6/5-7. V Croissy-Beaubourg prošla z kvalifikace až do semifinále. V kvalifikaci porazila Alici Bacquigovou 6-1/6-2, Šuko Aojamovou 5-7/6-3/6-2 a Kristinu Barroisovou 6-3/6-2. V hl. soutěži porazila Martu Sirotkinovou 6-1/6-2, Caglu Buyukakcayovou 6-3/6-3 a Albertu Briantiovou 6-3/6-3. V semifinále ji smetla Claire Feuersteinová 2-6/2-6. Potom vyhrála turnaj v Karshi, přešla přes Veroniku Kudermetovou 6-2/7-5, Sabinu Sharipovou 6-3/6-2, Taru Mooreovou 6-1/6-3, Anu Bogdanovou 6-1/4-6/6-1 a ve finále Niginu Abduraimovou 6-3/4-6/7-6. V Istanbulu porazila divokou kartu Hulyu Essenovou 6-0/6-1. V osmifinále ji smetla Xenia Pervaková 3-6/0-6. V Trnavě skončila v 1.kole na raketě Danky Koviničové po setech 2-6/4-6. V Praze prošla přes Oliviu Rogowskou 6-4/7-5 a Dinah Pfizenmaierovou 6-1/4-6/6-3 až do čtvrtfinále kde nezvládla zápas s Timeu Babosovou po setech 2-6/4-6. Na French Open 2014 si zahrála kvalifikaci. V kvalifikaci porazila Victorii Duvalovou 6-3/7-6 a Anabel Medinaovou 7-5/6-1. V posledním kole kvalifikace nestačila na Danku Koviničovou po boji 0-6/6-4/1-6.

Poté si zahrála na dvou turnajích ITF na trávě v Nottinghamu. Na obou skončila v kvalifikaci. V prvním případě podlehla Stephanii Foretzové-Gaconové 6-1/5-7/0-6 a ve druhém případě nestačila na Freyu Christiovou 2-6/6-2/3-6. Vše si, ale vynahrazuje ve Wimbledonu kde vítězí v prvních dvou kolech kvalifikace nad Sofií Šapataovou z Gruzie 6-3/7-6 a nad domácí divokou kartou Gabriellou Taylorovou 6-3/6-4. V posledním kole kvalifikace porazila Madison Brengleovou z USA po setech 6-3/3-6/6-1 a poprvé v kariéře si zahraje 1.kolo na grandslamovém turnaji. V něm překvapila světovou jedničku ve čtyřhře Su-Wei Hsieh z Tchajwanu jednoznačně 6-3/6-3. Ve druhém kole nedala šanci ani CoCo Vandeweghové a porazila ji 6-3/7-6.