tenistka

10. října 1994
29 let
Upravit profil
Tereza Smitková je česká profesionální tenistka.2013Rok začala na turnaji ITF ve Stuttgartu, kde bez ztráty setu dokráčela do semifinále, kde prohrála s kvalifikantkou Julií Kimmelmmanovou z Německa 4-6/1-6. Pak odjela do Izraele, kde si zahrála...

Životopis

Tereza Smitková je česká profesionální tenistka.

2013
Rok začala na turnaji ITF ve Stuttgartu, kde bez ztráty setu dokráčela do semifinále, kde prohrála s kvalifikantkou Julií Kimmelmmanovou z Německa 4-6/1-6. Pak odjela do Izraele, kde si zahrála kvalifikaci turnaje ITF. Kvalifikací prošla bez ztráty setu a ve 2. kole porazila světovou hráčku č.127 Michelle Larcher De Britovou 6-4/6-3, ve čtvrtfinále podlehla kvalifikantce Iloně Kremenové z Běloruska 3-6/6-1/1-6. Z Izraele odletěla do Moskvy kde ve čtvrtfinále prohrála s Marynou Zanevskou z Ukrajiny 6-3/6-7/5-7. Z Ruska odletěla do Bath, tam v prvním kole porazila bývalou hráčku TOP 100 Polku Martu Domachowskou 7-5/6-4, pak porazila třetí nasazenou Carin Witthoeftovou 6-4/6-3 a postoupila do čtvrtfinále, ve kterém podlehla An-Sophii Mestachové 5-7/6-1/4-6.Pak odletěla do Estonska, kde se zúčastnila turnaje ITF v Tallinnu tam zvítězila v kvalifikaci, ale v prvním kole ji oplatila porážku Marta Domachowská 4-6/6-7. Poté se zúčastnila kvalifikace turnaje WTA v Katowicích, v kvalifikaci se postarala o překvapení když porazila osmou nasazenou a o 100 míst lépe postavenou Američanku Chiaru Schollovou 6-1/7-5, potom podlehla mladé Slovence Anně Karolíně Schmiedlové 4-6/2-6.

Poté odletěla na turnaj v Uzbekistánu, kde podlehla v prvním kole s kvalifikantkou Polinou Vinogradovou z Ruska 0-6/7-6/4-6. Poté cestuje zpátky k domovu, když se zúčastnila turnaje v Trnavě, tam bohužel podlehla Kanaďance Gabriele Dabrowski 3-6/0-6. Pak cestovala do Prahy, kde se na Divokou kartu zúčastnila turnaje Sparta Prague Open 2013 a tam v prvním kole smetla hráčku TOP 100, 66.hráčku světa Johannu Larssonovou 6-2/6-4. Ve druhém kole podlehla Marii Sanchezové 6-4/3-6/4-6. Na dalším turnaji vzdala zápas proti Victorii Kanové z Ruska, když už prohrávala 0-6/2-3. Poté hrála semifinále v Mariboru. Porazila Diu Evtimovou, Agnes Buktovou, Danku Koviničovou, ale v semifinále podlehla Aně Konjuhové 5-7/2-6. V Brescii podlehla v prvním kole divoké kartě Federice Di Sarraové 6-7/3-6.V Norimberku si poprvé zahrála hlavní soutěž turnaje WTA. V kvalifikaci porazila Katarzynu Piterovou, Annu-Lenu Friedsamovou a Laru Michelovou. V 1. kole hlavní soutěže nestačila na Julii Cohenovou 6-7/3-6. Pak na dalších turnajích končí v prvním kole. V Lenzerheide nestačila na Kocherovou, ve Zlíně na Vaňkovou, v Torunu na Allertovou. Poté hrála kvalifikaci na turnaj WTA v Bad Gasteinu, kde prohrála s Bogdanovou. Poté prošla do čtvrtfinále turnaje ITF v Koksijde, porazila Ysaline Bonaventurovou a Lenu-Marii Hofmannovou. Pak prohrála s Lesley Kerkhovou 2-6/5-7. Pak si zahrála 2. kolo v Craiově, porazila Agnes Buktu, ale nestačila na Katarzynu Kawaovou 4-6/1-6.

V Mestre a v Trabzonu prohrála v 1. kole. Nejdřív 6-7/1-6 s Paulou Kaniovou a pak s Jekatěrinou Byčkovou 6-3/3-6/4-6. 2. kolo si zahrála na turnaji v Loughbourg, vyhrála nad Angelicou Moratelliovou 4-6/6-4/6-3, ale ve 2. kole prohrála s Alison Van Uytvanckovou 2-6/2-6. Pak přišel nečekaný úspěch na turnaji v Lucemburku. Tam prošla kvalifikací výhrami 6-3/6-3 nad Julií Putinceovovou, výhrou 7-5/6-2 nad Despinou Papamichalovou a výhrou 6-4/6-3 nad Alison van Uytvanckovou. V hlavní soutěži si připsala první výhru na okruhu WTA, když porazila Kristinu Mladenovičovou 7-5/6-1. Ve druhém kole nestačila na 3. nasazenou Sabine Lisickou 4-6/0-6. Na turnaji v Istanbulu hrála čtvrtfinále, kam se probojovala po vítězstvích nad Zanderovou a Ozgenovou. Ve čtvrtfinále nestačila na Ksenii Pevakovou 2-6/2-6. Na dalším turnaji v Istanbulu si zahrála semifinále. V kvalifikaci porazila Stanciuetovou a krajanku Kateřinu Kramperovou. V hlavní soutěži Tadeju Majeričovou 6-2/6-0, pak Oyku Bozovou 6-0/6-0, Martu Sirotkinovou 6-3/6-2, aby v semifinále znovu skončila na raketě Ksenie Pevakové, tentokrát 4-6/4-6. Poté prošla do čtvrtfinále v Zawadě. Porazila Kapshvayovou 6-4/6-3 a Dentoniovou 6-1/7-5. Ve čtvrtfinále skrečovala zápas s Ninou Zanderovou za stavu 6-7/1-4. Poslední turnaj roku odehrála v Sharm-El-Sheiku, kde vyhrála zápas 1.kola proti Maše Zeč-Peškiričové 6-3/3-6/6-2. V osmifinále skrečovala zápas proti Yulii Kalabinové za stavu 3-6/1-2.

2014
Rok začala kvalifikací na Australian Open, kde nestačila hned v 1.kole na Madison Brengleovou z USA po setech 5-7/2-6. Poté došla do semifinále na turnaji v Sunderlandu. Přes Stephanii Vogtovou po setech 2-6/6-4/6-3, Anu Vrljičovou porazila 7-5/7-6, Carinu Witthoeftovou 7-5/6-1. V semifinále nestačila na An-Sophii Mestachovou 2-6/4-6. Pak podlehla v 1.kole v Grenoble Doroteje Eričové 4-6/5-7. V Beinascu znovu porazila Carinu Witthoeftovou, tentokrát 6-2/6-7/6-2, v osmifinále porazila Lisu Sabinovou 6-3/6-4. Ve čtvrtfinále nestačila na Reku-Lucu Janiovou 2-6/4-6. V Prestonu skončila v 1.kole na raketě Claire Feuresteinové po setech 6-2/4-6/5-7. V Croissy-Beaubourg prošla z kvalifikace až do semifinále. V kvalifikaci porazila Alici Bacquigovou 6-1/6-2, Šuko Aojamovou 5-7/6-3/6-2 a Kristinu Barroisovou 6-3/6-2. V hl. soutěži porazila Martu Sirotkinovou 6-1/6-2, Caglu Buyukakcayovou 6-3/6-3 a Albertu Briantiovou 6-3/6-3. V semifinále ji smetla Claire Feuersteinová 2-6/2-6. Potom vyhrála turnaj v Karshi, přešla přes Veroniku Kudermetovou 6-2/7-5, Sabinu Sharipovou 6-3/6-2, Taru Mooreovou 6-1/6-3, Anu Bogdanovou 6-1/4-6/6-1 a ve finále Niginu Abduraimovou 6-3/4-6/7-6. V Istanbulu porazila divokou kartu Hulyu Essenovou 6-0/6-1. V osmifinále ji smetla Xenia Pervaková 3-6/0-6. V Trnavě skončila v 1.kole na raketě Danky Koviničové po setech 2-6/4-6. V Praze prošla přes Oliviu Rogowskou 6-4/7-5 a Dinah Pfizenmaierovou 6-1/4-6/6-3 až do čtvrtfinále kde nezvládla zápas s Timeu Babosovou po setech 2-6/4-6. Na French Open 2014 si zahrála kvalifikaci. V kvalifikaci porazila Victorii Duvalovou 6-3/7-6 a Anabel Medinaovou 7-5/6-1. V posledním kole kvalifikace nestačila na Danku Koviničovou po boji 0-6/6-4/1-6.

Poté si zahrála na dvou turnajích ITF na trávě v Nottinghamu. Na obou skončila v kvalifikaci. V prvním případě podlehla Stephanii Foretzové-Gaconové 6-1/5-7/0-6 a ve druhém případě nestačila na Freyu Christiovou 2-6/6-2/3-6. Vše si, ale vynahrazuje ve Wimbledonu kde vítězí v prvních dvou kolech kvalifikace nad Sofií Šapataovou z Gruzie 6-3/7-6 a nad domácí divokou kartou Gabriellou Taylorovou 6-3/6-4. V posledním kole kvalifikace porazila Madison Brengleovou z USA po setech 6-3/3-6/6-1 a poprvé v kariéře si zahraje 1.kolo na grandslamovém turnaji. V něm překvapila světovou jedničku ve čtyřhře Su-Wei Hsieh z Tchajwanu jednoznačně 6-3/6-3. Ve druhém kole nedala šanci ani CoCo Vandeweghové a porazila ji 6-3/7-6.