zavřít
Upravit životopis

Životopis

Adam Douglas Driver je americký herec. Nejvíce je známý díky roli Adama Sacklera v televizním seriálu stanice HBO s názvem Girls

Život a kariéra
Adam Driver se narodil v San Diegu, Kalifornie, ale vyrostl ve městě Mishawaka, Indiana, kam se s rodiči přestěhoval když mu bylo 5 let. Jeho matka, Nancy Wright, pracuje jako asistentka v právnické kanceláři. Navštěvoval střední školu ve městě Mishwaka, ze které v roce 2001 promoval. Hrál v několika školních hrách a byl velmi úspěšným zpěvákem ve školním sboru.

Několik měsíců po událostech 11. září 2001 vstoupil do Námořní pěchoty Spojených států amerických. Zde sloužil dva a půl roku. Dva měsíce před odvelením do Iráku si při nehodě na kole poranil hrudní kost a pak se zranil při nácviku cvičení, poté byl z lékařských důvodů propuštěn. Po opuštění pěchoty nastoupil na University of Indianapolis, kde strávil rok, po kterém přestoupil na Juilliard, kde začal studovat drama.

Poté, co dokončil své studium na Julliardu v roce 2009, začal hrát na Broadway a také mimo ní. Občas si přivydělává jako číšník nebo pikolík.

Ve svém volném čase řídí nevýdělečnou organizaci, Arts and the Armed Forces, která zajišťuje divadelní představení pro vojenský personál.

Adam považuje herce a režiséra Johna Cassavetese za vzor tvůrčího člověka, kterého by chtěl ve své kariéře napodobit.

Mohli by vás také zajímat…