zavřít
Upravit životopis

Životopis

Alan Bastien vystudoval SPŠ v Uničově. Jeho původní jméno je Rudolf Nasadil. Alan do 19 let závodně lyžoval za Tělovýchovnou jednotu Tatran Litovel a za Vojenskou tělovýchovnou jednotu Poprad. V roce 1987 zíslat titul Nejlepší slalomář Moravy.

Alan se zpěvu věnuje od roku 1992. Do roku 1996 byl členem skupiny Alien rock.Prošel také skupinami D.O.S.T.! a skupinou Zeus. V roce 2002 založil skupinu Vajnot,ve které byl frontmanem a tato skupina vydala cédéčko Talent na klid. Alan hraje fotbal za družstvo rockerů (1RFC SPARK), kromě toho ho ještě baví skládat muziku, číst,tenis a hokej. Alan se narodil ve znamení Býka. Mezi jeho oblíbené interprety patří: Toto, skupina U2 a skupina Precedens. Alanovo první muzikálou zkušeností byla role Lancelota v muzikálu Excalibur, kde později nastudoval i roli Vortingera. Jeho životní rolí byl bezpochyby ztřeštěný Gaskoněc d\'Artagnan v muzikálu Tři mušketýři, touto rolí se zapsal do podvědomí veřejnosti.

Jeho další role je vojevůdce Rufius v muzikálu Kleopatra. Alan hraje také v muzikálu Golem, kde hraje roli Jakoba. Alan nazpíval duet s Monikou Absolonovou. Alanův oblíbený parfém je Šedý Armani a jeho nejoblíbenější film J Philadelphia, Harry Potter a muzikál Tři Mušketýři.

Nyní můžete Alana vidět v muzikálu Golem, kde hraje židovského mladíka Jacoba a v muzikálu Angelika, kde hraje Nicolase.

24.8.2007 se Alan Bastien oženil se svojí přítelkyní, tanečnicí, moderátorkou a herečkou Kristinou Kloubkovou.

V dubnu 2006 se rozpadá skupina „VAJNOT“ a Alan se vydává na sólovou dráhu.

V březnu 2007 měl v divadle „Broadway“ premiéru zatím poslední muzikál „Angelika“, kde byl obsazen do role „Nicolase“. Od března 2008 je znovu uveden, avšak tentokráte v divadle „Hybernia“, muzikál „Tři mušketýři“. 2.6.2008 vyšlo Alanovo debutové sólové CD „Alan Bastien“, které produkoval Michal David.