zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narozen v Temperley (provincie v Buenos Aires) v argentinský rodině. Axel Fernando začal studovat hru na piano spolu se svými dvěma bratry podporovaný rodiči, kteří byli oba velkými fanoušky hudby. Na svojí první učitelku, filipínsku mnišku z místní univezity vzpomíná s úsměvem. O 8 roků později, nastoupil do National Conservatoire of Argentina (Národní Konzervatoř v Argentině) a zůstal tam dokud se nerozhodl jít studovat hudbu. V 17-tich letech se vrátil znovu ke studiu hry na piano.

Navzdory otcovu nesouhlasu se s podporou matky se Axel Fernando rozhodl dostat se do uměleckého světa Buenos Aires. Jeho první důležitá práce byla v telenovele pro TV Channel 9, kde hrál číšníka a pianistu v bare. Po skončeni telenovely se Axel Fernando přestěhoval na pobřeží Argentiny aby hrál pro turisty v letních sezonách. Brzy se vrátil do svého města do podniku svoje rodiny na kterou čekal a pokračoval na cestě k svému cíli. O pár měsíců mu nabídli práci reportéra v jednom hudebním programu Ranking 26 vysílaného na Channel 26.

Jeho první rozhovor byl s Juliom Igesiasom. Brzy se ukázal publiku jako interpret a pianista a ihned zaujal společnost Sony Music Argentina. Jako spisovatel – album obsahuje jeho vlastní texty, zdroj inspirace bral ze svých vlastních zkušenosti a soukromí. Ze svém mladí, Axel Fernando je schopný přenášet emoce a pocity jakoby vlastnil zkušenosti dlouhého života, v jeho hlase je něco důvěrného, co při poslouchání písní zaujme pozornost.