zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodila se v ruské Kazani, hlavním městě Republiky Tatarstán. Již od dětství se věnovala zpěvu, tanci a především divadlu v nejrůznějších kroužcích a divadelních souborech. Po absolvování anglicko-českého (amerického) gymnázia nastoupila na pražskou DAMU, kde v roce 2016 vystudovala činoherní herectví pod pedagogickým vedením Jana Buriana, Jany Hlaváčové, Ladislava Mrkvičky a Marka Němce.

Na Divadelní fakultě se setkala například s rolemi Lady Cheveleyové ve Wildeovském Ideálním manželovi, Heleny ze Snu noci svatojánské, Máši ze Třech sester či slečny Julie ze stejnojmenné Strindbergovy hry. Studium absolvovala rolí Louisy v představení Rituální vražda Gorge Mastromase (režie A. Svozil) či Niny Zarečné v Čechovově Rackovi (režie I.Krejčí). Během studia na DAMU hostovala např. v Národním divadle v roli Hannah v Mayenburgově Kameni pod vedením Michala Dočekala, setkala se s prvními televizními i filmovými rolemi v Čechách a zahraničí.

Účastní se často scénických čtení, slyšet ji můžete v dabingu či rozhlasových hrách. V současné době hostuje například v Divadle Letí, které sídlí ve Vile na ostrově Štvanice, v Divadle Na Fidlovačce, experimentálním prostoru NoD a vidět ji můžete také v monodramatu Natašin sen ve sklepním prostoru H20 na pražském Žižkově.

Mohli by vás také zajímat…