zavřít
Upravit životopis

Životopis

Florence Ballard se narodila v rodině, kde jí nechtěli a tak jí dali v roce 1946 do pěstounské péče.Vystudovala střední školu a tam se setkala s budoucími členkami skupiny The Primettes - 1961 přejmenováno na The Supremes. Jako první zakladatelka s Florence byla Mary Wilson a Barbara Martin. Mary Wilson byla v show To Tell The Truth 1959 a tam potkala Florence obě je vyhodili a tak se dali dohromady plus Florencininou Kamarádkou Barbarou. Nebyly vůbec slavné a dokonce je nazvali Small Primette - Malá Skupina.

V roce 1961 Barbara Odešla a přijaly Dianu Ross. Po přijetí Diany to bylo lepší i s novou nahrávací společností MOTOWN RECORDS založena Berry Gorrdym 1959. V roce 1963 prohlásil Berry Dianu za vedoucí skupiny a zpěvačku. To ale naštvalo Florence protože hlavní byla ona. S Dianou nahrály hodně hitů př: Baby Love, Where Did Our Love Go, Stop In The Name Of Love.....

V roce 1967 odešla byla tak nějak s hudbou za dobře, nazpívala hodně hitů, ale žalovala Motown za podvod s Dianou. Byla z ní rázem alkoholička a svým potížím podlehla na srdeční infarkt. Nechala za sebou tři zdravé holky. Na pohřeb přišla i Diana a starala se i její děti. Odešla od The Supremes v roce 1970.
Její smrt byla nazvaná největší tragédií rocku.

Mohli by vás také zajímat…