zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jill Culton je považována za jeden z největších animátorských a vypravěčských talentů své generace. Film Lovecká sezóna z roku 2006 je jejím režijním debutem. Poté, co téměř osm let pilovala své schopnosti v Pixaru, se stala vedoucí animace a koncepční výtvarnicí studia Sony Pictures Animation.

Na kontě má filmy jako Příšerky, s. r. o., Toy Story – Příběh hraček, Toy Story 2: Příběh hraček nebo Život brouka, při jejichž tvorbě ovládla umění zkombinovat komediální, silný příběh s řadou roztomilých a přitažlivých postaviček. K filmům Život brouka a Toy Story – Příběh hraček kreslila storyboardy a na pokračování Příběhu hraček se podílela jako výtvarnice postav (kromě jiného přivedla k životu Jessieho, který je podle mnoha lidí duší celého filmu).

Poté zastala roli koncepční výtvarnice a supervizora námětu u filmu Příšerky, s. r. o., u nějž se podílela také na námětu. Před začátkem práce pro Sony Pictures Animation strávila nějakou dobu ve studiu ILM, kde pomáhala sestavit štáb pro tvorbu celovečerních filmů. Jill Culton studovala na California Institute of the Arts.

Jill Culton

režisérka, animátorka