Narodila se v roce 1980 v Žamberku. V Ypsilonce začínala jako studentka a členka STUDIA Studia Ypsilon. Vytvořila řadu rolí ve studentských představeních (například Dobrá zpráva z konce světa), ale hrála i v inscenacích zkušených režisérů - ve...

Životopis

Narodila se v roce 1980 v Žamberku. V Ypsilonce začínala jako studentka a členka STUDIA Studia Ypsilon. Vytvořila řadu rolí ve studentských představeních (například Dobrá zpráva z konce světa), ale hrála i v inscenacích zkušených režisérů - ve Schmidově Orfeovi z podsvětí a jeho česko–kanadském projektuJá a ostatní, v Abecedě, v Přátelích (r. J. Nvota), účinkovala také v inscenacích Jiřího Havelky Pan Nula a 1203.

Nejenom herecky, ale i organizačně a produkčně se podílela na realizaci dalšího Schmidova česko–kanadského projektu Mýty, které nás spojují. Ve Studiu Ypsilon účinkovala v inscenacích Tři mušketýři (Konstance Bonacieux), 1203 (Anička), Nic nás nezastaví (Spojovatelka), Putování slepého hada za pravdou (Čtenářka), Pygmalión (Slečna Eynsfordová-Hillová), Nadsamec Jarry. V současnosti ji můžete vidět v představení Drama v kostce, Rusalka a Muž na větvi.

Jiřinu Vackovou můžete vidět v novince sezony 2012/2013 Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu (r. J. Schmid).