zavřít
Upravit životopis

Životopis

MaReK (Marek Stojánek)

Narodil se v Třebíči 8.3.1984, do svých deseti let žil v malém městě Moravské Budějovice, kde navštěvoval lidovou školu umění. Po doporučení místní učitelky tance, začal navštěvovat státní školu Taneční Konzervatoř v Praze, kam se také s celou rodinou přestěhoval. Hlavním oborem byl Lidový tanec. Díky této škole měl Marek možnost vystupovat během studia na předních českých divadelních scénách a to v divadle Národním, Stavovském, ve Státní opeře a dalších.

Už během studia měl mimo tanec velký zájem o hudbu a zpěv. V této době začal experimentovat se skládáním electronické hudby, která je jeho velkou vášní.

Po ukončení studia nastoupil do angažmá Hudebního divadla Karlín v Praze, kde v některých muzikálech působí stále. Hrál zde v muzikálech jako jsou West Side Story, což byla jeho první zkušnost s muzikálem, dále Jeckyll a Hyde, Chicago, Producenti, Noc na Karlštejně, Jesus Christ Superstar a operety Netopýr a Polská krev.

V roce 2008 se Marek zúčastnil první řady televizní hudební soutěže X-Factor jako člen vocální skupiny “Za 5 Dvanáct” se svými divadelními kolegy Terezou Zelinkovou a Ondřejem Izdným. Dostali se do finále a z dvanácti finalistů ukončili svou cestu na šestém místě. Pro Marka to byla ohromná zkušenost a možnost nahlédnout do nového světa opravdového show businessu. Po ukončení soutěže vystupoval se skupinou po celé České Republice.

V průběhu této doby stále pokračuje ve skládání vlastních skladeb, electronické taneční hudby.

Roku 2010 začíná spolupracovat s hudebním producentem Milošem Steklým a textařem Martinem Kräusslem a k producentské činnosti se začíná věnovat také DJingu.

Roku 2011 je vydán jeho první singl "Don't Run" u Anglického vydavatelství BRM Electro