zavřít
Upravit životopis

Životopis

Nâdiya Zighem se narodila v Tours (francouzské město) 19 června 1973. Nâdiya je původem z alžírském rodiny a má hodně sester a bratrů. V roce 1989 se stala francouzským šampionem v behu na 800m (její bratr Kader byl také světovým šapionem ve francouzském boxu). Když měla 20 'opustila' rodinu a svoji atletiku a přestěhovala se do Paříže a zkoušela své štěstí tam. Prvně ji zaznamenali v show "Graine de Star" a v roce 1997 nahrála singl, který ji moc nevyhovolal. Rozhodla přestat a měla díte: Yanise.

Potom zpívala duet se Stomym Bugsem (v roce 2001) pod názvem "Aucun Dieu ne pourra me pardonner (No god is able to forgive me)." Singl "J'ai confiance en toi (I trust you)" byl zařazen na album "Changer les choses (Change the things)." V roce 2002 byla nominována pro "Victoires de la musique".

V roce 2004 se vrátila s dalším francouzským albem 16/9, který obsahuje mnoho hitů (Parle-Moi, Et C'est Parti, Si Loin de Vous) a vyhrála Victoires de la musique awards za rapové/hip-hopové/r&b album roku. Její syn ji doprovázel na pár písničkách z tohoto alba (Quand vient la nuit).

Podle její oficiální stránky Nâdiya ve Francii prodala přes 500 000 alb, 750 000 singlů a 300 000 kopií jejího DVD "L'histoire en 16/9", které obsahuje 3 hudební videa (Parle-Moi, Et C'est Parti and Si Loin de Vous), making of videos, interviews, fotky a bonusové CD s remixy songů.