zavřít
Upravit životopis

Životopis

Troye Sivan Mellet je australský dětský herec, textař a sopránový zpěvák z Perthu. Na zacatku roku 2008 vydal sve prvni album "Dare to Dream", ktere obsahuje 5 písní: There’s A Hero, Angels Brought Me Here, Somewhere Over The Rainbow, Unsung Hero a The Prayer.

Hrál v inscenaci Oliver v divadle Regal Theatre v Perthu. Studoval na Carmel College. Roku 2009 byl vybrán pro hlavní roli v jihoafricko-britském filmu "SPUD" (brambora), který měl premiéru v prosinci 2010 a stal se velice rychle populárním, což vedlo tvůrce filmu k natočení pokračování pod názvem "SPUD 2", který měl premiéru roku 2013. V roce 2009 se také objevil v roli dvanáctiletého Jamese Logana alias Wolverina ve filmu X-Men Origins: Wolverine.

V roce 2012 začal Troye Sivan vkládat svá první videa na Youtube, kde v srpnu roku 2013 na Youtube publikoval video, kde uskutečnil svůj "coming out" a všem sdělil, že je gay. Toto upřímné přiznání mu získalo respekt a lásku fanoušků, z nichž ztratil jen malou část.

V roce 2014 vydal EP TRXYE, které obsahuje písně: 1. Happy Little Pill, 2. Touch, 3. Fun, 4. Gasoline, 5. The Fault In Our Sars (MMXIV) a v září 2015 album EP s názvem Wild, kde najdeme písně 1. Wild, 2. Bite, 3. Fools, 4. Ease, 5. The Quiet, 6. DKLA (ft. Tkay Maidza) a objevil se první videoklip k trilogii Blue Neighbourhood - k písni Wild. Sám Troye Sivan k trilogii, kam patří ještě videoklip k písni Fools a Talk Me Down, na svých stránkách na sociální síti facebook uvedl: 'Blue Neighbourhood' is a trilogy of music videos that accompany WILD, and is very very close to my heart. this whole project has been such a dream come true for me, and i hope you all love it as much as i do. love is love .... ('Blue Neighbourhood' je trilogiíí videoklipů, které doprovází WILD, a je velice blízká mému srdci. Celý tento projekt byl pro mne splněným snem a doufám, že ho všichni budete milovat tak jako já. Láska je láska.) Videoklip Wild měl v květnu 2016 více než 19 milionů zhlédnutí.

4. prosince 2015 vyšlo jeho album Blue Neighbourhood obsahující písně: 1. Wild, 2. Fools, 3. Ease (ft. Broods), 4. Talk Me Down, 5. Cool, 6. Heaven (ft. Betty Who), 7. Youth, 8. Lost Boy, 9. for him (ft. Allday), 10. Suburbia.

Na začátku roku 2016 Troye Sivan vyrazil na turné, radost přinesl nejen fanouškům australským, ale také těm v kanadských, amerických a evropských metropolích.

Objevil se se svou písní Youth v show Jimmyho Fallona, Ellen de Generes a v květnu 2016 také vystoupil na prestižních Billboard Music Awards a ohlásil další turné napříč Kanadou a Spojenými státy americkými.

Mohli by vás také zajímat…