zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zpěvák Zbyněk Drda, vítěz třetí řady soutěže Česko hledá SuperStar, se narodil 29.března 1987 v Ostrově nad Ohří. Rodina bydlí v domku na okraji Karlových Varů, Zbyněk se přestěhoval do centra Prahy. Už odmala se věnoval zpěvu, chodil do umělecké školy a učil se hrát na klavír. V roce 2003 zvítězil v talentové soutěži Karlovarský hlas. K jeho velkým koníčkům patřil vždy sport. Společně se svým bratrem se léta věnoval karate, později se stal aktivním členem vodní záchranářské služby. Mezi jeho oblíbené sporty patří kromě plavání a lyžování také fotbal a florbal. Podle svých časových možností hraje za REAL TOP PRAHA, sdružující známé osobnosti. Od nového školního roku 2008 studuje na Vysoké škole finanční a správní.

Vítězství v třetí řadě SuperStar obrátilo studentovi z Karlových Varů život naruby. Vydal CD Pohled do očí, které bylo oceněno DESKOU ROKU za nejprodávanější debutové album. Písničky z alba slavily úspěch v českých hitparádách, videoklip k písničce Možná třikrát po sobě zvítězil v nejprestižnější české televizní hitparádě ESO. V anketě TýTý se stal OBJEVEM ROKU a v nejvýznamnější domácí anketě popularity Český slavík získal titul SKOKAN ROKU 2007, když si proti předchozímu ročníku dokázal polepšit o 68 příček.

V současnosti můžete z rádií slyšet Zbyňkův nový singl. Jedná se o písničku Cesta, která je v pořadí již třetím singlem z debutového alba. Krásná, emocemi nabitá balada přichází za posluchači v nové podobě s českým textem. Má představovat i jakousi tečkou za minulostí, protože v současné době už zpěvák připravuje písničky na album nové, které se má podle Zbyňka Drdy nést více ve svižnějším, poprockovém duchu, ale nebudou opomenuty ani balady, kterými si získal srdce svých fanoušků. Vydání se plánuje na jaro 2009.
Ještě koncem tohoto roku se zpěvák chystá představit i na VIII. Mezinárodním hudebním festivalu AMBERSTAR – Silja, který bude probíhat v Rize a ve Stockholmu.
Více info Oficiální stránky Zbyňka Drdy

j.k.