zavřít
Upravit životopis

Životopis

Aaron “Wheels” Fotheringham z Las Vegas v Nevadě začal jezdit do skateparku asi v osmi letech, kdy jeho bratr propadl BMX. Aaron sledoval bratra, ale to mu brzy přestalo stačit a sám na svém vozíku vjel přímo mezi ridery. Když mu rodina koupila nový odolnější vozík Colours N’ Motion, získal konečně stroj, na kterém mohl bez zábran dělat své krkolomné kousky.

Aaron nazval svůj nový sport Hard Core Sitting a začal se mu věnovat naplno. Stal se vlastně průkopníkem a prvním člověkem, kterého napadlo jezdit ve skateparku. Už ve čtrnácti dosáhl prvního vrcholu. Jako první dotočil na svém invalidním vozíku backflip a dokázal ustát 180° a dostal se dokonce na skejtové závody. To ovšem nemůže ambiciózního sportovce uspokojit, jeho velkým snem je samozřejmě účast na X-Games. K tomu vede ještě velmi dlouhá cesta, na které by rád dokázal natrénovat triky jako flair, 1080° a možná někdy i double backflip. To by ovšem muselo být na nějaké mega rampě, backflip na vozíku je přeci jen o něco náročnější než třeba na BMX kole.

Dnes je Aaronovi 17 a má za sebou mnoho úspěchů, spoustu backflipů a jiných triků, stal se členem Vegas AmJam Teamu a je možná nejvíce inspirujícím jezdec Spojených států. Akčním ježděním bojuje proti svému handicapu a dokonce už začíná učit další podobně postižené kluky, kteří se mu ve sportu chtějí vyrovnat. Aaron dokazuje, že sport nemá žádné hranice.