zavřít
Upravit životopis

Životopis

Abigail Leigh Spencer se narodila na Floridě. Je napůl Kubánka po mamince. V jedenácti letech vyhrála národní kolo soutěže miss talent (juniorskou kategorii samozřejmě) a zatímco v prvním ročníku na střední škole křižovala Německo a zpívala mu s kostelním sborem, ve druhém ročníku zkoušela konkurs na Brodway a v dalších ročnících už zpívala na jevišti v muzikálu Pomáda.

Právě tam si ji všimli producenti nekonečné mýdlové opery ALL MY CHILDREN a tak v roce 1999 se po úspěšně složené maturitě přestěhovala do New Yorku, aby se ve výše zmíněném seriálu začala objevovat v postavě Betty Tyree. Po devíti epizodách se rozhodla zkusit štěstí v ambicióznějších projektech. Nejprve si zahrála v několika nezávislých snímcích jako byl horor CAMPFIRE STORIES (2001) či komedie TRUTH AND DARE (2003), aby poté získávala role v jednotlivých epizodách současných populárních seriálů jako jsou KRIMINÁLKA LAS VEGAS, GILMOROVA DĚVČATA, INSTINKT ZABIJÁKA.

Úspěch přišel s rokem 2006, kdy nejprve získala hlavní roli v komedii HOOKED a především titulní roli v seriálu ANGELIN TÝM, kde ztvárnila vyšetřovatelku Angelu Henson. Bohužel natáčení seriálu bylo zrušeno v prosinci 2006 už po skončení první série. Poté se Abigail začala opět objevovat jen v dílčích epizodách populárních seriálů jako jsou SBĚRATELÉ KOSTÍ, či HOW I MET YOUR MOTHER. Nicméně je velmi pravděpodobné, že o této mladé, krásné, talentované a ambiciózní herečce ještě v budoucnu uslyšíme.

Mohli by vás také zajímat…