zavřít
Upravit životopis

Životopis

Adam Young je hlavním protagonistou americké hudební skupiny Owl City (česky Soví Město). Adam dříve působil jako sólový zpěvák. Dnešní popularitu si budoval prakticky od nuly, bez kontaktů na ty správné lidi. Často byl odsouzen kritikou, ale nevzdal se a dal dohromady skupinu Owl City, s jejíž deskou Ocean Eyes dosáhl vrcholu. Traduje se, že autorovy první skladby vznikaly pomocí syntetizátoru ve sklepě rodinného domku, kde žil s rodiči.[2] O tom jak vznikl název Owl City vypráví Young příběh o procházce lesem na které ho obklopilo hejno sov.
Od svého startu v roce 2007 vydala skupina Owl City dvě né příliš úspěšné desky v nezávislém stylu. Popularitu si získal až jejich mainstreamový debut, tedy album vydané 14. července 2009 a nazvané Ocean Eyes. Hitem éterů celého světa se stal singl Fireflies (světlušky). Tato píseň se také stala jednou z nejstahovanějších na serveru Amazon.Ale proslavili se i hity jako Hot air ballon nebo Vanilla Twilight. Za prodej desky Ocean Eyes v USA získala skupina v prosinci 2009 zlatou desku. Skupina taktéž jezdí koncertovat po celém světě. Při svých koncertech rádi používají světelné efekty. Owl City také spolupracovali skladbou Sunburn na soundtracku k americkému seriálu 90210.
S osobou Adama Younga bezprostředně souvisí také projekt Sky Sailing. Pod tímto názvem vydal Adam Young v roce 2010 desku An Airplane Carried Me To Bed. Skladby jsou zde oproti Owl City méně taneční a míří spíše folkovějším, nebo chcete-li indie směrem. Zajímavostí je, že skladby na této desce byly nahrány ještě dříve, než Adam Young spustil svůj další projekt Owl City. Podobnost Sky Sailing a Owl City je znatelná na první pohled. Hlavně díky tomu, že za těmito projekty stojí Adam Young coby producent, zpěvák a skladatel v jedné osobě. Singl k desce An Airplane Carried Me To Bed se jmenuje Brielle.