zavřít
Upravit životopis

Životopis

Adéla Králová a její šeltie Rupione jménem Baby z Černé hlásky se staly idolem a ikonou mnoha dětí po celé republice (a nejspíš i světě), když se Adéla se svou šeltií dostala již jako dítě mezi českou elitu ve psím sportu zvaném agility.
Baby byl Adélin první pes, kterému se stále věnovala a trénovala u oblastní skupiny agility KATMAJ Opava.

Již ve 13 letech (rok 2006) se Adéla stala mistryní ČR a ještě týž rok se zvládla zúčastnit Mistrovství světa agility FCI, kde si se svým družstvem vyběhali první místo.
Následující rok, se Adéla s "Bejbou" opět zúčastnila mistrovství republiky, tentokráte družstev a historie se mohla opakovat - 1. místo.
Po splněných kvalifikačních závodech startovala Adéla jako čtvrnáctiletá již sama za sebe a svého psa na Mistrovství světa v agility 2007. Celý stadion fandil nejmladší účastnici, která se stala NEJMLADŠÍ mistryní světa.

Po tomto neskutečném úspěchu, který oslavovali snad všichni "agiliťáci" republiky, se ČT rozhodla natočit o veleúspěšném týmu jeden díl dokumentu "Nehasit! Hořím!". To se však tomuto týmu stalo osudným, jelikož Bejba se při natáčení dokumentu začala bát kameramanů a naneštěstí si je spojila s rozhodčími. Na závody tedy Adéla se svou šeltií musely přestat jezdit, jelikož se pro ně staly zážitkem spíše traumatizujícím, než zábavným. Tak se tento tým musel odebrat do opravdu předčasného sportovního důchodu a ukončit svou velice úspěšnou kariéru.