zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je po matce italského a po otci anglického původu. Začal hrát ještě na střední škole, ale po skončení studií pracoval jako model a pokoušel se o kariéru tanečníka a choreografa.

Roku 1985 odešel do Spojených států a zanedlouho získal v konkurzu úlohu ruského expatriovaného tanečníka Kolji Rostova v úspěšném TV seriálu The Colbys (1986-87, Colbyové - ČTV).

Následovaly další TV role, mj. jedna z hlavních postav ve sci-fi seriálu War of the Worlds (1989-90, Válka světů) a pohostinská vystoupení v seriálech Beauty and the Beast (Kráska a Zvíře), Murder, She Wrote (To je vražda, napsala - ČTV) a Dark Shadows (Temné stíny).

V 90. letech se proslavil jako titulní hrdina populárního seriálu o nesmrtelném skotském horalovi Highlander (1992-98 - TV), jehož některé epizody také režíroval.

První větší film. roli, postavu prince Prospera, vytvořil v hororovém thrilleru podle Poeovy povídky Maska rudé smrti (r. L. Brand). Jeho zatím nejvýraznější úlohou je postava Paula Hollanda, proti němuž zosnuje jeho bývalá manželka (Nastassja Kinská) vražedný plán, v kriminální komedii Susanin plán (r. J. Landis).

Měl za manželku modelku a herečku Meilani Paulovou (1990-97).

Mohli by vás také zajímat…