zavřít
Upravit životopis

Životopis

Adriana celým jménem Adriana Tchoko Kamangoje zpěvačka, žijící v ČR, s kořeny ze Španělska a Slovenska. Své písničky si píše sama a texty jsou v angličtině.

Popovému zpěvu se věnuje od svých 13 let, kdy začala veřejně vystupovat na různých akcích a soutěžích, jak v České Republice tak i v zahraničí jako je Německo, Anglie, Francie, Řecko atd..
Vždy ji přitahovali rytmy černé hudby jako je blues, soul, rnb, a proto začala sama skládat písně v tomto duchu.

V době, kdy vyrůstala, měla na její tvorbu vliv i její rodina, což ji vedlo k inspirativním textům písní, ve kterých popisuje své zkušenosti se životem. V 16ti letech odešla z domu a začala se věnovat naplno muzice.

Její rodiče ji v hudbě nepodporovali. Jedinou inspiraci nacházela ve svém dedečkovi, který byl bluesový kytarista a zpěvák. Učil ji hrát na kytaru a podporoval ve zpěvu.

Po absolvování gymnázia, kdy působila v bigbeatové kapele, se rozjela do Anglie a Řecka, kde získala další zkušenosti a inspiraci k písním. Vystupovala v tamních barech a stále hledala lidi, kteří mají stejný zájem o hudbu jako ona.

V té době dostala nabídku od jedné nahrávací společnosti v ČR. Rozjela se zpět a začala usilovně pracovat na svém prvním albu. Psal se rok 2007 Adriana začla spolupracovat s prvním manažerem byla nucena vystupovat pod uměleckým jménem ADRIANE CRAFT.

Vystupovala s holčičí kapelou Take Touch, kde byla hlavní zpěvačkou, ale po jejím rozpadu se rozhodla rozjet sólovou kariéru. Na koncertech ji občas doprovázeli dvě tanečnice. Po nevelkých změnách ukončila spolupráci s manažerem v roce 2009 a začala se věnovat muzice po svém, což nabralo jiné obrátky Adriana se účastnila televizní soutěže československá Superstar, kde veřejně oznámila a odhalila své tehdejší pěvecké jméno, Adriane Craft, čímž se nepatrně zviditelnila, ale u některých lidí i znelíbila.

V době soutěže byla označována díky své barvě hlasu také jako Macy Gray. Nenechala se ovládnout menší popularitou a i po vyřazení v druhém kole semifinále se věnovala dál muzice.

Po ukončení spolupráce s bývalým manažerem se konečně znovu navrací zpět ke svému opravdovému jménu Adriana. Dostává zajímavé nabídky i ze zahraničí a v roce 2010 začíná pracovat na svém novém album, které je plné energie a různých známých hostů jako je třeba duet s Olgou Lounovou, jenomže opět narazí na nesprávné lidi a bojuje za svůj sen dál. V roce 2011 se seznamuje s dance producentem JKL, se kterým se pouští do práce na úplně nových písních, které už doufejme se Adriana pokusí prorvat na naše obrazovky a do rádií. Po dokončení nového singlu Just Say I love you s producentem JKL, který dal Adriany písni nádech skvělé dancové moderny V létě 2011 na tento singl točí videoklip.

Kromě zpívání hraje Adriana na flétnu, klavír a kytaru.