zavřít
Upravit životopis

Životopis

Aishwarya Rai se narodila roku 1973 v Indii. Při studiích vědy a architektury se Rai začala věnovat i modelingu, což vyvrcholilo jejím vítězstvím na Miss World v roce 1994. Se svým okouzlujícím vzhledem - Julia Roberts ji označila za ‚nejkrásnější ženu na světě‘ - se Rai rychle stala indickou nejoblíbenější modelkou, byla v prestižní Pepsi kampani a na titulních stranách Vogue.

Brzy se ozval Bollywood a Rai debutovala ve snímku Iruvar (1997, r. Mani Rathnam), následovaly filmy Aur Pyaar Ho Gaya (1997, r. Rahul Rawail), Hum Dil De Chuke Sanam (1999, r- Sanjay Leela Bhansali), Mohabbatein (2000, r. Aditya Chopra), Hamara Dil Aapke Paas Hai (2000, r. Satish Kaushik) a vysoce oceňovaný snímek Devdas (2002, r. Sanjay Leela Bhansali). V roce 2003 se stala první indickou herečku, která byla přizvána do poroty filmového festivalu v Cannes.

Jedna z Bollywoodských nejoblíbenějších hereček, Aishwarya Rai si filmem Moje velká indická svatba režisérky Gurinder Chadhy odbyla svůj debut v anglicky mluveném snímku. Objevila se zde v roli Lality, který se chce vdát pouze z lásky a tím kazí plán své matky Bakshi. Když Lalita potká bohatého amerického hotelového magnáta Willa Darcyho (Martin Henderson), přeskočí jiskra. Mezi oběma roste napětí - ale je to láska nebo nenávist?

Ve stejném roce ztvárnila titulní roli ve snímku Mistress of Spices (2005), který režíruje Paul Mayeda Berges a produkuje Gurinder Chadha. Následující rok natáčí filmu Chaos (2006, r. Coline Serreau), kde si zahraje po boku Meryl Streep a film režiséra Rolanda Joffea Singularity (2006, hr. Brendan Fraser)

Mohli by vás také zajímat…