zavřít
Upravit životopis

Životopis

Akon narozen jako Aliaune Badara Akon Thiam je senegalsko-americký zpěvák R&B, textař a hudební producent. Akona katapultovala mezi hudební hvězdy skladba „Locked Up“, z jeho debutového alba Trouble, které vyšlo v roce 2004. Za druhé album Konvicted, obdržel Akon nominaci na hudební cenu Grammy (skladba „Smack That“).

Je zakladatelem hudebních vydavatelství Konvict Muzik a Kon Live Distribution.

Historie
Jeho pseudonym měl několik podob, než ho rádia stvrdila na Akona. To bylo, ale mnohem později, když už z něj začínala být hvězda. Když mu bylo osm let, přestěhoval se s rodiči do USA, přesněji do Saint Louis. Tam vydrželi sedm let a poté jej čekalo stěhování do New Jersey, kde žil velmi dlouho. Akon se naučil kromě svého rodného jazyka také francouzštinu a angličtinu, jelikož žil od druhé třídy v USA. Svůj první song „Operations of Nature“ nazpíval v patnácti letech.

Jako mladý začínal přemýšlet jak zbohatnout, až ho napadlo krást luxusní auta a poté jej začít prodávat. To z něj udělalo grázla a poté se záhy ocitl ve vězení. Tam si ale uvědomil svou chybu a začal pracovat v hudební branži. Tehdy ve vězení začal psát texty do alba Trouble. Poté jeho kamarád rozeslal všem hudebním vydavatelstvím jeho písničky a ty z něj začaly dělat hudební hvězdu. Sám apeloval, aby si mohl své skladby nahrát ve svém vlastním domácím nahrávacím studiu. Album Trouble, které vyšlo v roce 2004 nakonec vydaly SRC Records a Universal. Album bylo doplněno i africkými vokály.

Mohli by vás také zajímat…