zavřít
Upravit životopis

Životopis

Americký kytarista, varhaník, zpěvák, skladatel, uznávaný studiový hudebník a úspěšný producent. Původem z N.Y.C. (nar. 1944). Pohybuje se v oblasti rock - blues - jazz.

Jako dítě byl členem rockových skupin Casuals a Royal Teens (v r. 1958 hit Short Shorts). Od poč. 60. let působí i jako sólista a m.j. vystupuje ve folkových klubech pod jm. Al Casey. V pol. 60 let začíná spolupracovat s Bobem Dylanem. V letech 1966 - 67 hraje ve sk. Blues Project, poté spoluzakládá Blood, Sweat & Tears (odchází po prvním albu v r. 1968). V té době pracuje i jako studiový hudebník (hraje m.j. s Jimi Hendrixem, Rolling Stones ...).

Z vlastních alb je ceněno především Easy Does It (1970), po němž krátce koncertuje se stejnojmennou skupinou. V 70. letech se věnuje především producentské práci (Lynyrd Skynyrd, Nils Lofgren, Don Ellis...). Píše i filmovou hudbu (m.j. Landlord, 1970). Na poč. 80. let má vlastní studiovou skupinu Sweet Magnolia.

V 90. letech působí v Nashville. Podílí se např. na Dylanově, albu Under The Red Sky (1990) a produkuje albun Scapegoats skupiny Green On Red.

Al Kooper

77 let, zpěvák, skladatel, kytarista

Mohli by vás také zajímat…