zavřít
Upravit životopis

Životopis

Kiro Lyriq, vlastním jménem Aleš Kiro Čermák, se narodil 7. října 1990 v Jindřichově Hradci.

První texty začal tvořit již v raném věku okolo roku 2001. V říjnu 2008 vydal zdarma na internetu Memento Mori EP, počin čítající 6 tracků, který si z oficiálního linku během následujícího roku stáhlo přes 5 tisíc lidí.

Na jaře 2010 vyšlo první plnohodnotné album s názvem Carpe Diem. Deska vyšla samonákladem a byla téměř vyprodána během jednoho roku.

V létě pak vyšlo EP projektu Fopa - Nic Víc Nečekej. Snad díky trhlosti singlu "Čí kýta?!" se skupina Fopa dostala na Bandzone Showcase na HipHop Kempu 2010. Ve stejných dnech Kiro vydal úspěšný singl "Až Se Probudím".

Na podzim vyšel videoklip Fopa - Černý Ovce. Klip se dostal do vysílání televize Óčko. Na jaře 2011 se Fopa rozpadla kvůli tvůrčím i osobním neshodám. Kiro vydal spolu s dlouholetým spolupracovníkem Faibym videosingl "Musím Ti Psát" a ohlásil začátek prací na nové desce. Začátkem léta dostal roli v pilotním filmu Gympl s (r)učením omezeným. Pro film napsal text písně, kterou před závěrem interpretuje v plné délce (cover "Slzy Tvý Mámy" od skupiny Olympic). Od jara 2012 pokračoval ve své roli v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, který byl vysílán od následujícího září.

Vystudoval obor Animace a multimédia na střední škole a obor Filmová tvorba se zaměřením na režii a scenáristiku na vyšší odborné škole. K hudbě se po letech vrací a netají se plány na vlastní filmové projekty.

Aleš Čermák

32 let, herec, scénárista, režisér, zpěvák, textař, rapper

Mohli by vás také zajímat…