zavřít
Upravit životopis

Životopis

Aleš Zbořil se narodil 1. července 1968 a je to český herec a moderátor.
Po maturitě na brněnském Gymnáziu Slovanské náměstí rok dělal kulisáka v Městském divadle Brno, poté absolvoval herectví na JAMU (1987–1991). Po půlroční stáži na francouzské Ecole Florent působil jako rozhlasový moderátor (Rádio Brno, později rádio Krokodýl).

V současnosti je nejvíce známý jako moderátor televizních soutěží. V anketě TýTý 2004 byl nominovaný na cenu v kategorii moderátor zábavných pořadů. Předtím se již umísťoval na předních místech v kategorii moderátor soutěžních pořadů (6. místo v ročníku 2001, 5. místo v ročnících 2002 a 2003).

Kromě několika „štěků“ v televizních seriálech (hrál sebe v seriálu Detektiv Martin Tomsa a vesničana v Četnických humoreskách) se také věnuje dabingovému herectví (mluví např. Sashu Mitchella v seriálu Dallas) a režii, namlouvá televizní a rozhlasové komentáře, je lektorem seminářů komunikace, rétoriky a prezentačních dovedností.
Od roku 1994 je ženatý, má dceru a syna.

Moderované televizní soutěže
Telekvíz (Česká televize Brno)
Ypsilon (Česká televize Brno, předchůdce AZ-kvízu pro středoškoláky)
Rexeso (Prima TV)
AZ-kvíz (Česká televize Brno) – pořad, který byl na počátku obvykle vysílaný 5× týdně a od roku 2008 4× týdně, moderuje od jeho počátku v roce roku 1997 dosud, včetně krátkou dobu vysílaného AZ-kvízu Junior.