zavřít
Upravit životopis

Životopis

Alex Davies se narodil 26. října 1986 ve městě Stockport. Dnes bydlí v anglickém Yorku. Má pejska, fenku jménem Molly. Je to pravák. Oči má šedomodré a vlasy tmavěhnědé.

Alex se už od mala věnoval muzice. Poslouchal klasickou hudbu, hrál na housle a piano. Zpívat se pořádně naučil na škole, kde působil ve sboru. Později když přešel jakoby u nás střední, tak měl velké sny stát se houslistou v orchestru. Vůbec ho nenapadlo něco jako rocková kapela. Do světa rocku ho zasvětil až Ed, tehdejší spolužák Alexe. Hrál mu například skladby od Green day. V roce 2003 založil se třemi kámoši kapelu Give or Take, ale následující rok se rozpadli. Brzy rozpadu této formace založil s Edem akustické duo s názvem The Academy. Pak se přidal Dan a dál už to znáte.O Alexovi se říká, že je takový hnací motor skupiny. To myslím dosvědčuje i fakt, že na jednom videu Dan říká, že když nemá co dělat, tak jde za manažerem skupiny nebo ALEXEM, aby mu řekli, co teda dělat má.

Alex byl také zpočátku trochu nervózní z toho, jak lidi přijmou tu směs rocku a klasiky, ale teď už je to ostřílený muzikant a na koncertech mluví a přivádí fanoušky do varu většinou právě on.