zavřít
Upravit životopis

Životopis

Alexander Bard Bengt Magnus se narodil 17.března 1961 v Medevi, Motala, je to švédský umělec, hudební producent a spisovatel.

Poté, co dokončil vyšší střední vzdělání, studoval ve Spojených státech a v Amsterodamu, v Nizozemsku.
Bard se vrátil do Švédska studovat na Stockholm School of Economics 1984 - 1988. Kromě studia v oboru ekonomie, měl velký zájem o filozofii a sociální teorie s cílem stát se spisovatelem. Bard přednášel od roku 1996, specializoval se na sociální důsledky interaktivní revoluce.

Bard napsal tři knihy, nejprve Nätokraterna (publikoval v angličtině v roce 2003 jako Netocracy: Nové mocenské elity a Život po kapitalismu, stejně jako ve 14 dalších jazykách), druhá kniha s názvem Det GLOBALĂ imperiet a třetí kniha s názvem Kroppsmaskinerna (původně publikoval v roce 2009, v současné době v překladu do angličtiny jako Body-stroje), ve kterém prezentuje své filosofické vize společnosti.

Hudební kariéra:
Bard začal svou hudební kariéru v roce 1982 se singlem Life in a Goldfish Bowl - Život v míse zlaté rybky, vydán pod názvem Baard, synth-punkový projekt, který tvořil spolu s dvěma striptýzovými tanečnicemi.

Od roku 2005, Bard pracuje a hrál s kapelou, BWO, spolu s Marinem Schiptjenkem a novým zpěvákem Martinem Rolinským. Jejich debutové album Prototypy s 20ti hity, ve Skandinávii a ve východní Evropě dosáhlo platinového stavu. Druhé album Halcyon Days, bylo vydáno v dubnu 2006.
Roku 2007 vydává třetí album, Fabricator, v roce 2008 následovalo kompilační album a v roce 2009 vydává čtvrté studiové album, Big Science.

V prosinci 2009, Bard oznámil, že pracoval s koproducentem Henrikem Wikströmem na novém projektu nazvaném Gravitonas.

Alexander Bard také pracoval jako skladatel a producent pro několik švédských umělců, v roce 1980 především s Olem Håkanssonem a Timem Norellem, na počátku 1990 s Andersem Wollbeckem a Per-Adebrattem.

Mohli by vás také zajímat…