zavřít
Upravit životopis

Životopis

Alexander Ludwig se narodil v kanadském Vancouveru. Jeho matka Sharlene Martin Ludwig je jeho manažerka a jeho otec Harald Ludwig je businessman. Má tři mladší sourozence - Nicholas, Natalie a Sophia a zlatého retrívra jménem Waverly. Exceloval ve filmu - Probuzení tmy, kde stvárnil hlavní roli Williema. Oslavil při natáčení Útěku na Horu čarodějnic šestnácté narozeniny. Mezi dárky, které od štábu a hereckého týmu dostal, byla také akustická kytara od Dwaynea Johnsona, který je sám nadaným hráčem. Ludwig se už navzdory svému věku profiluje jako jeden z nejnadanějších mladých hollywoodských talentů.

Do zábavního průmyslu vstoupil v deseti letech, kdy se zúčastnil svého prvního konkurzu na televizní reklamu. Vbrzku následovaly role v celé řadě rodinných filmů, mimo jiné též ve filmech Eve and the Firehorse, MEP – Mimořádně Extrémní Primát, Air Bud: Fotbalista roku či Plácek III.

Fakta
Jeho šťastné číslo je 7, protože se narodil 7. května za 7 minut 7, a vážil 7 liber 7 uncí.
Na natáčení filmu Útěk na Horu Čarodějnic (2009), mu Dwayne 'The Rock' Johnson dal k jeho 16. narozeninám jednu z jeho osobních kytar.
Alexander a AnnaSophia Robb jsou velice blízcí přátelé.
Německé jméno Ludwig znamená 'slavný bojovník'. Alexander hraje 'slavného bojovníka' v The Hunger Games (2012).
Od roku 2005 jsou Alexander a Josh Hutcherson dobří přátelé.

Osobní citáty
" Mé srdce je v hudbě a herectví, ale moje inspirace pochází z adrenalin, který dostávám ze sportu ... a života."
" Moji rodiče vědí, jakou vášeň jsem vždy měl pro hraní. Přesvědčil jsem je, že je to něco do čeho dám své srdce i svou duši."

Mohli by vás také zajímat…