zavřít
Upravit životopis

Životopis

Alexandra se narodila 16.března 1986 v New Yorku. Má italské, irské a dokonce československé předky. Její rodiče jsou právnici. Herečkou se chtěla stát již od dětství. Její rozhodnutí ovlivnilo především představení Bídníků na Broadway.

Hereckou kariéru začala v roce 2002 rolí pronásledované školačky Laurie Lewis v televizních seriálu All My Children.

Tato role rozhodla, že v 16 letech přestoupila na divadelní hereckou školu, díky které se mohla věnovat herectví jak prakticky, tak teoreticky.

V roce 2003 začala tato rodačka z New Yorku dělit svůj čas rovnoměrně mezi televizní obrazovku a filmové plátno. Jejím celovečerním hereckým debutem bylo drama The Squid and the Whale.

Průlomem její kariéry byla hlavní role v celovečerním filmu Percy Jackson: Zloděj blesku kde ztvárnila dceru bohyně moudrosti Annabeth Chase.
V roce 2013 se objevila i v dalším pokračování Percy Jackson: Moře nestvůr.

Její další velkou rolí byl hororový snímek Texaský masakr motorovou pilou 3D. Zde se objevila v roli dědičky Heather Miller (nominace —MTV Movie Award for Best Scared-As-S**t Performance)

Dále hrála ve filmech Bereavement, The Hottest State, The Attic, The Babysitters, krátkometrážním Pitch nebo Jonas Brothers: The 3D Concert Experience.
Objevila se v několika epizodách seriálů Sopránovi, Law and Order: Criminal Intent, Law & Order, White Collar, Conviction, Damages, Life on Mars a Nurse Jackie.

Nyní se objeví v seriálu True detective.

Mohli by vás také zajímat…