zavřít
Upravit životopis

Životopis

Saška je usměvané sluníčko a u koní se pohybuje od malička, tudíž nikdo nepředpokládal, že by u nich nezůstala.
Svého prvního koně dostala ve svých 5 letech a byl to neposedný poník Artur. Hodně Sašku potrápil, ale také vyučil. Základům ježdění ji naučila maminka a právě proto je její styl už v tak útlém věku vynikající.
Jezdeckou licenci získala v roce 2008. Saška si klidně zaskáče i na velkém koni, nebojí se ničeho. Pro svou jezdeckou kariéru však dostala sportovního pony, klisnu Dambru, se kterou se jí velmi daří a v sezonách 2008 a 2009 sbíraly jedno umístění za druhým a to dokonce i v konkurenci velkých koní.

Do 2007 se Saška zúčastňovala různých veřejných tréninků a sbírala zkušenosti.
Ve své první závodní sezoně, roku 2008, závodila s klisnou Dambrou v parkurech pro pony. Ve Středomoravské lize se umístila na 5.místě v dětech.
V sezóně 2009 závodí opět s Dambrou a to již do stupně ZM, společně s velkými koňmi, ve Středomoravské lize obsadila krásné 2.místo v dětech.
Roku 2010 Saška s Dambrou vstupují do této sezóny s přáním účasti na soutěžích všestranosti. Proto střídají parkurové i drezúrní závody a na obou frontách se jim velmi dobře daří, což vyustí v kvalifikaci na Mistrovství České Republiky pro pony, jak ve všestranosti, tak v drezúře i parkuru.
Na MČR ve všestranosti, je bohužel od slibného výsledku dělil jen nezdar na vodní překážce. Za to na MČR ve skocích se úmistila tato šikovná dvojice na nádherném 5.místě.