zavřít
Upravit životopis

Životopis

Alexis Denisof se narodil 25. února 1966 v Salisbury, Maryland.

Než odcestoval do New Hampshire, kde chodil do školy, své dětství strávil v Seattlu.
Poté tři roky studoval na Londýnské akademii hudbu a herectví (v Británii žil celkem třináct let než se vrátil zpět do Spojených států).

Vystupoval v mnoha jevištních představení (např. Hamlet, Romeo and Juliet, atd.), také má za sebou mnohou divadelní spolupráci s Anthony Stewartem Headem (Rupert Giles v Buffy), který ho posléze doporučil pro roli Wesleyho Wyndam-Pryce.

Když se vrátil do Kalifornie pracoval jeden rok s Tedem Dansonem a jeho manželkou Mary Steenburgen.

Od 11. října 2003 je šťastně ženatý s Alyson Hannigan, s kterou se seznámil v televizním seriálu Buffy the Vampire Slayer (hrála Willow Rosenberg), pár žije v Los Angeles.

Alexis Denisof se proslavil především díky roli Wesleyho Wyndam-Pryce v již zmiňovaném seriálu Buffy the Vampire Slayer (poprvé byl představen ve třetí sérii jako náhradní pozorovatel Buffy Summers, kde měla původně postava Weasleyho po dvou epizodách zemřít) a následně se stal jedním z hlavním protagonistů (oficiálně v 11. episodě) v jejím spin-offu Angel, ve kterém hrál až do úplného konce (celkem v Angelovi účinkoval pět let).

V roce 2006 se vrátil s rolí Sandyho Riverse do úspěšného komediálního seriálu How I Met Your Mother, kde jednu z hlavních rolí hraje Alyson Hannigan (Lily Aldrin).

Zajímavosti:
Měří 1.88 m.
Mezi jeho záliby patří potápění a jízda na koni.
Jeho matka má titul PhD a je učitelkou divadelní hry v Seattlu.
Dědeček byl z Moskvy a babička, ačkoli někteří z její rodiny byli Francouzi, ona byla z Odessy (Ukrajina).
Rodina jeho matky pochází z Irska.
Otec se nemohl rozhodnout mezi jmény Archibald a Reginald, tak je spokojený, že získal nakonec jméno po své babičce.
Alexis a jeho manželka Alyson jsou kmotry syna Josse Whedona.

Po šesti letech manželství se Alexis a Alyson stali 24. března 2009 pyšnými rodiči své prvorozené dcery Satyanay Denisof.


Mohli by vás také zajímat…