zavřít
Upravit životopis

Životopis

Koníčky:
"Hodně sportuju - hrál jsem profesionálně basketbal, stolní tenis, tenis. Hraju na kytaru a hodně čtu, koukám na televizi a ze všeho nejraději samozřejmě zpívám.

Dětství

Ali Amiri se narodil v Teheránu, hlavním městě Íránu. Má tři sourozence, dvě sestry mladší a staršího bratra. Už od dětství zpívá, zhudebňoval veškeré básničky a oplývá hudebním talentem. Není divu, že se sám naučil hrát na kytaru. Amatérsky hrál divadlo a posléze dělal i modela. Celý dosavadní život se stěhuje. Nejdřív do Dubaje, do Kuvajtu, pak zase zpět do Íránu a potom zakotvil v Čechách.

Studia

Původně Ali zamýšlel studovat medicínu v Anglii, ale tam to bylo moc drahé, proto se rozhodl pro Čechy a následně Plzeň, kde taky úspěšně studoval medicínu. K dokončení studií mu chybí dvě státnice, které však dokončí v Praze. Přál by se věnovat ORL nebo oftalmologii, fascinují ho malé operace.

Soutěž SuperStar.

Jak a proč jsem se přihlásil?

Přihlásil jsem se sám - dva dny před uzávěrkou přihlášek

"Měl jsem uvnitř takový pocit, že postoupím, ale že dostanu tolik hlasů, jsem opravdu nečekal."

Celou soutěží proplouval úspěšně, diváky dostal už při semifinále, kdy s písní Please forgive me zaujal svým orientálním zpěvem a procítěným projevem natolik, že dostal plných 48,3%. Na to konto dostal také přezdívku perský princ, která už mu také zůstala. Nevylámal si zuby ani na české písničce. Zpíval Podvod od Jana Nedvěda a dostalo se mu i uznání z úst porodců. V tomto kole zároveň skončil na 1. místě v hlasování diváků. Zuby mu vylámala až česká písnička od Chinaski. Celkově se tedy umístil na 5.místě z celkového počtu 8350 přihlášených soutěžících.

Hodnocení porotců ze SuperStar..

Horáček:„Bylo nám ctí a budeme se těšit.“ Soukup:„Konečně se mě něco dotklo co mě bavilo poslouchat.“ Eduard:„Čeština mi byla ukradená, mě jste dostal tím podáním.“