zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jmenuji se Alice Laksarová. Vystudovala jsem gymnázium se zaměřením na elektrotechniku a hned po maturitě jsem nastoupila do divadla E.F.Buriana jako zvukařka. Také jsem chodila na Lidovou konzervatoř na obor herectví k prof. I. Vyskočilovi, prof. Jordánové, Smrčkové a Adlerové. A v roce 1989 jsem si na PKS udělala kvalifikační zkoušky na obor mluvené slovo. Pak přišla praxe v divadlech, konkurzy, dabing, modeling. V současné době spolupracuji s Činoherní skupinou Praha a s Divadlem Glans, kde hraji,zpívám a tančím v pohádkách pro děti. Také jsem členkou mimického sboru Divadla na Vinohradech.

Tančím od svých 9ti let. Matka mě přihlásila nejdříve do rytmiky a pak na klasický balet. Tanec na špičkách mě učaroval natolik, že jsem se chtěla stát klasickou baletkou. Ale protože jsem neměla vrozené dispozice, začala jsem raději intenzivněji navštěvovat jazz-balet a moderní tanec a chodit do dramatického kroužku.

V 16ti letech jsem začala chodit do tanečních. Po speciálkách si mě vybral taneční mistr Kleinberg do tanečního kroužku, díky kterému jsem se zúčastnila závodně společenských tanců od kategorie E až do kategorie A s návrhy na nejvyšší kategorii M ,soutěže v 10ti tancích a soutěže seniorů.V roce 1989 jsem si udělala na PKS kvalifikační zkoušky na obor tanec. Poté jsem byla od Pragokoncertu vysílána na různá taneční turné po Itálii s vlastními choreografiemi. V roce 1994 jsem ukončila svojí aktivní závodní činnost, avšak dál jsem chodila na moderní tanec k J. Rebcovi. Bez tance bych nemohla žít a proto jsem se rozhodla, že probudím zájem o tanec v dětech a naučím je naslouchat hudbě.

Mohli by vás také zajímat…