zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodila jsem se v Praze v květnu 1974 v Londýnské ulici. Prvních 18 měsíců jsme bydleli na Žižkově, potom jsme se přestěhovali do Bohnic na sídliště. Tam jsme bydleli až do mojí dospělosti. Na základku jsem první dva roky chodila do Dolákovy a od třetí třídy jsem chodila na jazykovku do Libně na Zámeček.

Na klavír jsem začala hrát v sedmi letech, chodila jsem do lidušky v Lindnerce. Hrála jsem hrozně ráda, ale postupem času se mi protivily metody mojí učitelky, která mi dávala stále ošklivější skladby. Moje protesty nebrala vůbec vážně a tak jsem v 11letech úplně přestala cvičit. Klavír jsem ale nikdy nepřestala milovat. Začala jsem psát vlastní písničky.

Potom jsem se v osmičce na poslední chvíli rozmyslela, že půjdu na konzervatoř. Naštěstí se mě ujala p. učitelka Jelínková a já začala dřít 6 hodin denně. Kromě dřiny jsem měla i velké štěstí a na Konzervatoř v Praze jsem se dostala. Nastoupila jsem do prvního ročníku v roce 1988. Chtěla jsem být slavnou klavíristkou, ale to se nestalo, protože moje písničky mě bavily víc než klasika.

Školu jsem skončila ve dvaceti, to byl rok 1994. Ještě v poslednim ročníku jsem zašla na Starém městě do Pařížské, kde byl tenkrát Polygram (dnes Universal) a odnesla jsem tam svůj demáč. Ten jsme natočili s Yardou Helešicem a pár kamarádama ze školy. Na Polygramu se ten demáč líbil, takže mě okamžitě podepsali, což byl zázrak.

O rok později vyšla deska "Just". Ta deska byla docela úspěšná a tím se nastartovala moje cesta nahrávání a koncertů, což mě hrozně baví a vždycky mě to bavilo. Rok nato vyšla deska "22". Potom jsem odjela na roční studijní pobyt do USA. Věnovala jsem se klavíru na Universitě UCLA. V Americe jsem začala psát české texty. V roce 1998 jsem se vrátila a vydala u Universalu desku "Dej mi pusu", v roce 1999 "Barvy", potom v roce 2001 vyšlo "Road Movie" (Best of), moje poslední deska u Universalu.

Pak přišel rok 2002, který od základu změnil můj život. Stala se spousta přelomových událostí, já na základě nich napsala spoustu písniček, které jsem moc chtěla vydat. Podepsala jsem smlouvu se Sony music a deska s názvem Život vychází teď, na jaře 2003.

Alice Springs o svém debutu pro Sony Music / Bonton říká: "Za posledních pár let jsem napsala přes padesát písní, z nichž těchto 13 jsem vybrala na své nové album. Na každé z nich jsem pracovala tak dlouho, dokud jsem nebyla maximálně spokojená. Rok jsem dělala pracovní demáče, se kterými jsem zašla za kytaristou Yardou Helešicem. Ten mi potom domluvil novou nahrávací smlouvu a nakonec album i produkoval.

Je to mé první album, které jsem si neprodukovala sama a svěřila ho jiné osobě. Od mých předchozích se proto značně liší. Když jsem poprvé slyšela Yardovy aranže svých písní, nemohla jsem některé ani poznat, ale ze všech jsem byla nadšená. Myslím, že naše spolupráce mi dodala lehkost a svobodu. Deska je ovlivněna různými styly, které mám ráda.

Např. prvky latinsko-americké hudby /Vrať se mi zpátky, Včerejší ráno/, prvky R&B /Poslušnej pejsek, Bez nás/, prvky funku /Hvězda, Průšvih, Někdy/ a prvky country hudby /Kdy tě uvidim, Nashledanou/." Album Málé divy vychází na labelu Columbia 7. dubna 2003.