zavřít
Upravit životopis

Životopis

Alicia Silverstone se narodila anglickým rodičům v San Franciscu, Alicia je dcera realitního agenta a letušky. Začala pracovat, už jako dětská modelka v šesti letech, poté co její otec poslal několik jejích fotek v plavkách do několika agentur. Modelingová práce ji směrovala do televizních reklam, které ji zase nasměrovaly do několika televizních seriálů, jako byl “The Wonder Years“, kde si zahrála snovou dívku Freda Savagese.

V patnácti letech měla své debutové vystoupení ve filmové roli Darian/Adrian Forrester v "The Crush“ (Osudový omyl 1993). Ačkoliv byl film podle kritiků brak, mezi náctiletým publikem to byl opravdový šlágr a z Alicie se začala osvobozovat od svých rodičů, když dlouhé hodiny pracovala na filmu. Za tento film získala veřejné uznání a v roce 1994 získala cenu MTV Movie Awards.

Přibližně ve stejnou dobu si zahrála v populárním videoklipu pro Aerosmith's "Crazy." kde dováděla s Liv Tyler, dcerou hlavního představitele skupiny Aerosmith. Její skutečný průlom však přišel hraním v roli jako rozmazlené, vlezlé, ale nakonec oblíbené Cher Horowitz ve filmu Amyho Heckerlingse "Clueless“ (1995). Velmi volná a moderní adaptace Jane Austen's Emma, film byl obrovský hit a Alicia byla otevřeně vychvalovaná pro její nespoutaný výkon. Hned po filmovém úspěchu, herečka podepsala kontrakt na 10 milionů dolarů s Columbia který obsahoval tří letý kontrakt pro její vlastní společnost "First Kiss Productions“. Také vyhrála kýženou roli Batgirl ve filmu "Batman & Robin“, kde měla možnost prorazit jako dospívající sexbomba.

Neoficiálně herečku později obtěžovala řada několika problémů, od nekonečné přičinlivosti kritiků za její první práci producentky ve filmu "Excess Baggage“ (1997). Film který pro ni měl sloužil jako vynikající prostředek, byl pro Alici absolutně založený na omylu, komedie nezískala přízeň ani od kritiků. Alicie přilila olej do ohně, další významnější prací na dlouho očekávaném projektu "Batman & Robin“ (1997), byl jeden z nejdražších filmů v posledních letech, ale zaznamenal naprosté obchodní fiasko.

Po skoro dvou leté absenci na televizní obrazovce, se Alicia znovu objevila v roce 1999 ve filmu "Blast from the Past“. Příjemná romantická komedie, kde si zahrála cynickou Valley Girl a naproti Brendan Fraser, film získal skromný úspěch. Alicia se i nadále držela hraní v roli jako francouzská princezna ve velmi očekávané muzikálové adaptaci Shakespearova "Love's Labour's Lost“ (2000), kde si zahrála po boku Nathan Lane, Matthew Lillard, a Alessandro Nivola.

V roce 2005 se vdala za hudebníka z punk rockové kapely S. T. U. N. Christophera Jareckiho se kterým má syna.
V roce roce 2012 získala hlavní roli v komediální horor Vamps


Zajímavosti:
- narodila se v 15:44
- nevlastní sestra Kezi, roková zpěvačka z Londýna
- nevlastní bratr David Silverstone
- studovala střední školu San Mateo v San Mateo v Kalifornii
- byla cheerleader na střední škole
- první reklama byla pro Domino's Pizza
- pravděpodobně chodila s Leonardem DiCapriem
- chodila s Adamem Sandlerem

- je vegan, stejně jako její muž.

Mohli by vás také zajímat…