zavřít
Upravit životopis

Životopis

Amber Patrice Riley je americká zpěvačka a herečka. Její nejznámější role je Mercedes Jones v seriálu Glee. V 17 letech se Riley se zúčastnila soutěže American Idol . V roce 2004 absolvovala střední školu v La Mirandě ve státě Kalifornie . V roce 2006 se ucházela o roli Effie White v muzikálovém filmu Dreamgirls , byla však odmítnutá kvůli svému věku (byla příliš mladá). Objevila se na cenách MTV za rok 2010 . Od roku 2009 hraje Amber roli Mercedes v seriálu Glee. Zpívala mnoho sólových písní, například: „Bust Your Windows“, „Hate on Me“, „And I Am Telling You I'm Not Going“, „Beautiful“, „Bridge over Troubled Water“, „I Look to You“, „Hell to the No“ a „Ain't No Way“. Její postava ráda ve škole nosí její „diva-styl“ a stylové oblečení.

Amber v roce 2011 získala nominici na cenu NAACP Image za její ztvárnění Mercedes. Spolu ze svými kolegy z Glee získala cenu Screen Actors Guild a byla také nominovaná na Teen Choice Award

Její matka, Tina si spolu ze svou dcerou zahrála v 15. díle první série, když byla členkou sboru, který vystupoval společně s Glee clubem na píseň od Madonny „Like a Prayer“.

Mohli by vás také zajímat…