zavřít
Upravit životopis

Životopis

Amy Louise Acker se narodila v Dallasu jako nejstarší ze čtyř dětí právníkovi Rodneymu Acker a hospodyni Judy Bruyere (původem Francouzska).

Jejím snem se bylo stát baletkou. Třináct let studovala balet, moderní a jazzový tanec, ale musela podstoupit operaci kolena a její sen se rozplynul. Potom Amy během druhého ročníku na střední školy uchvátilo herectví, a také i v té době začala s modelingem.

V roce 1996 nastoupila na Southern Methodist University (Amy není metodik, ale navštěvovala SMU, protože mají proslulý divadelní seminář).

Její první televizní role byla v seriálu Wishbone. V roce 1998 nafotila jarní katalog pro J. Crewse, a k tomu strávila 3 léta modelingu v Japonsku.

Při škole účinkovala v mnoha hrách, např.: Terry, Balm in Gilead; Isabella, Measure for Measure; Chorus, The Greeks; Christina, and her Friends, atd.

V roce 1999 byla nominována na nejlepší představitelku hlavní role v Leon Rabin za výjimečný herecký výkon v hlavní roli Thérèse Raquin. Ve stejný rok získala i titul bakalář.

Poté co skončila na SMU, pracovala v divadle The American player theatre ve Wisconsinu.
Po osmi měsících odjela do New Yorku, kde pracovala na pár nezávislých filmech - The Akcident (Nina), The Energy Specialist a televizní pilot pro MTV Hell House.

Když cítila, že se dostatečně zdokonalila v herectví, rozhodla se přestěhovat (v listopadu 2000) do Los Angeles. Tam získala roli ve Sci-Fi filmu s názvem Groom Lake, který režíroval William Shatner (Star Trek V: Poslední hranice).

Zakrátko si tato stoupající hvězda zahrála i postavu Winifred "Fred" Burkle v druhé řadě kultovního seriálu Angel, kde účinkovala až do finální páté sezóny (Fred/Illyria).
V roce 2003 získala ocenění na Saturn Award za nejlepší herecký přínos v televizi.

25. dubna 2003 v Californii se Amy provdala za herce Jamese Carpinella.
22. ledna 2005 se jim narodil syn Jackson James Carpinello a 1. září 2006 dcera Ava Grace.

V roce 2005 byla obsazena do seriálu Alias pro finální sezónu (hrála mrchu Kelly Peyton).
Dále hostovala v seriálu Alyson Hannigan (kolegyně z Buffyverse) How I Met Your Mother.
Nadále má být také obsazena do role Dr. Claire Saunders v novém seriálu Josse Whedona - Dollhouse.

Zajímavosti:
Měří 1.73 m
V současnosti žije v Los Angeles.
Těší ji - cestování, čtení, lyžování, jízda na koni a příležitostné hraní golfu.
Ráda relaxuje při praktikování jógy.
Její oblíbené filmy jsou Charade (1963), Moulin Rouge a Hilary and Jackie.
Nejraději má mexickou kuchyni.
Jejími nejoblíbenějšími scénami z Angela byly ty v jeskyni s Davidem Boreanazem.
Původně se její postava Fred měla objevit jen ve třech episodách Angela, ale Joss si to rozmyslel a přesvědčil i ostatní (Fred se stala jednou z hl.postav a v páté sezóně vznikla Illyria).

Mohli by vás také zajímat…