zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hudebník Anatoli Tolja Kouhout, před několika lety z Velké Británie navrátivší se emigrant, se v posledních pár letech ambulantně léčil z vážných dlouhodobých zdravotních problémů. Přes příznivé prognozy lékařů se necelý týden před úmrtím Kohoutův zdravotní stav překvapivě zhoršil natolik, že mu zdravotníci již nedokázali pomoci a Kohout náhle ve věku 61 let zemřel.

Hudba:
Kohout se hudbě věnoval již od mládí. Poprvé se na podiu objevil jako kytarista českobudějovické kapely The Sinners a později vedly jeho kroky do skupiny The Primitives Group, která jako první u nás sáhla po repertoáru F. Zappy. Dalším uskupením byla The Rebels, s níž Kohout absolvoval turné po klubech v NSR. Brzy nato zakotvil v triu Blues Company Ltd.. Se jménem A. Kohouta se setkáme i ve skupině Samuels nebo na počátku 70. let v krátce existující kapele Exit. Dalšími Kohoutovými hudebními zastávkami jsou Energit nebo skupina Viktora Sodomy, ml. podporující jeho návrat na rockovou scénu. Nejvíce je osobnost A. Kohouta ale spojena s jeho působením ve skupině Katapult, kde na postu bubeníka hrál s přestávkami od založení kapely v r. 1975.

Ze zbožňovaného i proklínaného Katapultu Kohout celkem čtyřikrát odešel a čtyřikrát se do něj znovu vrátil. I když byl bubeník Katapultu Anatoli Tolja Kohout v posledních létech nemocen, skupina koncertovala bez obtíží a plánovala celou další řadu koncertů. Anatoli Kohout nebyl jenom koncertním nebo podiovým hudebníkem, byl též vyhledávaným studiovým hráčem. S jeho jménem se potkáme na debutových albech Vladimíra Mišíka a skupiny Energit, na deskách Super-robot Oty Petřiny, Generace C&K Vocalu a dokonce i v Návštěvních dnech Šimka a Grossmana.