zavřít
Upravit životopis

Životopis

V deseti letech začal s klavírem, ve třinácti letech se připojil ke skupině Viper, se kterou debutoval 8. dubna 1985. Zastával post zpěváka (prý proto, že zpíval nejméně špatně ze všech členů skupiny) a jeho parketou byly také klávesové nástroje a klavír. Stále však tíhnul i ke klasické hudbě. Hudba ho pohltila natolik, že se rozhodl ji studovat a nastoupil po odchodu z Viper na hudební akademii, kde získal vzdělání v oboru orchestrálního dirigování a hudební kompozice.

V roce 1991 byla založena Angra a hned prvním albem, "Angels Cry", vydaným v roce 1993, kapela vešla ve známost i v Japonsku a Evropě. Později vydala ještě alba "Holy Land" a "Fireworks". Styl Angry byl inspirován Helloweenem a měl charakter melodického speed metalu s příměsí heavy-metalu, klasické muziky a brazilských tradičních rytmů.
Andre také figuroval mezi třemi finalisty celosvětového konkursu na zpěváka Iron Maiden spolu s Jamesem LaBrie a Blazem Bayleym.

V roce 2001 opouští Angru spolu s členy rytmické sekce Luisem Mariuttim (baskytara) a Richardem Confessorim (bicí) a přizval Luisova bratra, kytaristu Huga Mariuttiho: tehdy vznikla skupina Shaman (která si změnila jméno na Shaaman z právních důvodů) a vznikají dvě alba - Ritual (2002) a Reason (2005).

Počátkem roku 2000 Andre realizoval ve spolupráci s německým kytaristou a producentem Saschou Paethem svůj vedlejší projekt Virgo. V tom stejném čase se také podílel na metalové opeře Avantasia, kde hrál významnou roli na dvou albech (The Metal Opera a The Metal Opera Part 2).

Po odchodu z Shaman spolu s bratry Mariuttiovými se dává Andre na sólovou dráhu. Jako základ si stanovil výběr skvělých muzikantů k sobě: známé trio Luis Mariutti (baskytara), Hugo Mariutti (kytara) a Fabio Ribeiro (klávesy) doplnil kytaristou Andrem "Zazou" Hernandesem a fenomenálním 17tiletým talentem Eloyim Casagrandem (bicí). První Andreho solové album "Time To Bee Free" vyšlo v srpnu 2007 a zaznamenalo obrovský úspěch po celém světě. Momentálně skupina jede světové turné na představení a podporu tohoto alba.

Andre Matos také zazářil v hlavní roli v rockové opeře "Tommy" (The Who) se symfonickým orchestrem a sborem města Sao Paulo.

Ovládá šest jazyků: portugalštinu, španělštinu, francouzštinu, italštinu, němčinu a angličtinu.