zavřít
Upravit životopis

Životopis

Teodora Rumenova Andreeva,také známá především v Bulharsku pod svým uměleckým jménem Andrea se narodila 23.ledna 1987 v Bulharsku. Vyrůstala v Sofii, kde žije dodnes. Andrea je velmi umělecky založená. Už ve čtyřech letech se začala zabývat hudbou, malováním a baletem.

Sklony od mala k umění měla díky své umělecké rodině, která obsahuje směs tanečníků, zpěváků ve významných bulharských divadlech, operních pěvců, dirigentů a také u někoho hrou na hudební nástroj. Andrea Teodorova vystudovala anglickou jazykovou školu Williama Shakespeara. Je to bulharská pop-folková zpěvačka, která zpívá hudební styl Čalgija. Čalgija je styl hudby,který se objevuje v Bulharsku a Makedonii,obsahující směs bulharské, arabské, turecké, řecké a romské vlivy.

Získala mnohá ocenění.V roce 2008 se objevila na obálce bulharského Playboje.V roce 2009 natočila singl s názvem "Bellezza",na kterém se podílela se Saharou a Geo Da Silvou. V roce 2010 se objevila a podílela na videoklipu "I wanna" DJ Boba Sinclera a Sahary feat. Shaggy. Často také spolupracuje s rumunským zpěvákem Costim Ionitou,se kterým se podílela na řadě videoklipů a hudebních projektů. Od roku 2008 každoročně účinkuje na turné Planeta Derby. Od roku 2006 je zasnoubená s bulharským boxerem Kubratem Pulevem.V roce 2011 plánovali svatbu v Las Vegas,což mělo být přesně pět let od začátku jejich vztahu.

Andrea už vydala další album s názvem LOŠA, které je v Bulharsku moc oblíbené a obsahuje mnoho jejích mega hitů z roku 2011 a 2012.