zavřít
Upravit životopis

Životopis

Andrew Bernstein se narodil do židovské rodiny 24.2.1971 v New York City, v americkém státě New York na východním pobřeží USA.
Andrew se narodil předčasně, po narození kvůli předčasnému porodu měl disfunkční plíce, v 70. letech min. století si s takovými novorozenci nevěděla medicína ještě rady a tak byla téměř úmrtnost u těchto dětí stoprocentní. To, že Andy přežil bylo velké štěstí, i to, že nemá trvalé zdravotní problémy a následky.
Andy je identické dvojče světoznámého populárního cestovatele a televizního hostujícího moderátora Joshe Bernsteina. Matka Pamela je knižní agentkou, otec George se narodil ve starém městě v Jeruzalémě v Izraeli, zemřel v lednu roku 1986 ve spánku na infarkt, byl pohřben stejně jako Andyho prarodiče na Olivetské hoře v rodné Izraeli. Rodiče se rozvedli, když mu bylo 5 let. Andrew měl ještě o mnoho let mladší sestru, která bohužel zemřela jako tříletá při autohavárii v roce 1987, také má ještě o rok staršího nevlastního bratra. Tragické události v rodině hodně ovlivnily Andyho smýšlení a rozhodnutí ohledně jeho budoucího povolání.

Andy absolvovoval Phi Beta Kappa roku 1993 /univerzita Johns Hopkins/, pak začal studovat univerzitu u Rutgers, ale po krátké době zanechal studium kvůli jiným zájmům. Poté pracoval jako nezávislý spisovatel, ale při této práci se stále věnoval studiím různých směrů. Pracoval po tři roky s velmi úspěšným autorem Byronem Katie, zakladatelem The Work. Andy spojil vlastní zážitky s intenzívním studiem a roku 2004 vytvořil mentální cvičení, které má 15 kroků. Toto cvičení nazval ve své knize "The Myth of Stress" /vyšla na jaře roku 2010/ tzv. duševní jóga, Andy Bernstein je proto považován za zakladatele duševní jógy, která pomáhá lidem lépe zvládat stres a negativní pocity v jejich životech /např. v práci, ve vztazích, při rozvodech atd./.

Andy učil duševní jógu na veřejnosti a měl soukromé semináře v Los Angeles, New Yorku, San Diegu, a San Franciscu. Lidé říkají, že jeho jemná inteligence a mluva, soucit a smysl pro humor dělají jeho semináře zábavnými.

Andrew je stále svobodný a bezdětný a žije celý život na Manhattanu v New York City v USA. Nyní pracuje na další svojí knize.