zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je třetím ze čtyř synů finančníka a reklamní pracovnice. Od dětství, které strávil v bohaté čtvrti newjerseyského Bernardsville, vynikal v recitaci a v různých sportech, zejména v tenisu. Vystudoval dramatické umění na New York University a v herecké průpravě pokračoval v newyorské dílně Circle-in-the-Square. Ve filmu se uvedl jako představitel senzitivních dospívajících chlapců.

Při film. konkurzu si ho vybral režisér Lewis John Carlino do hlavní role chudého a nesmělého studenta Jonathana, který se nevhodně zamiluje do matky (Jacqueline Bissetová) svého spolužáka (Rob Lowe), ve svém komediálním dramatu Třída. S trochu jinými problémy zápasí jeho následující film. postava, student Michael, který vzdoruje přísnému režimu, jaký vládne v pol. 60. let v brooklynské katolické škole, v komedii Seminaristé (r. M. Dinner).

Aby své herecké kvality zvýšil, účastnil se A. McC. hereckých kurzů v Sundance Institutu Roberta Redforda v Utahu. Díky jeho chlapecky nevinné tváři si ho vybral francouzský režisér Claude Chabrol do role Američana Joeyho, začínajícího spisovatele, kterého zasvěcuje mladý francouzský fotograf (Nigel Havers) do bohémských radovánek v Paříži 20. a 30. let, v erotické feérii podle autobiografického románu Henryho Millera Tiché dny v Clichy.

Prosadil se však zejm. v komediálním žánru (Víkend u Bernieho, Only You, Víkend u Bernieho II). Hostoval v TV seriálech Amazing Stories (Úžasné příběhy) a Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí I: Zvědavost zabíjí - ČTV). 1985 debutoval na Broadwayi ve hře Johna Pielmeiera Zimní hoši.

Mohli by vás také zajímat…