zavřít
Upravit životopis

Životopis

Andrew Seeley je kanadský zpěvák, herec, hudební skladatel a tanečník.
Vyrůstal v Torontu (Ontario) v Kanadě, kde byl obsazen do revivalu Showboat a hrál zde rok. Objevil se v mnoha albech z disneyovských filmů a televizních pořadů. Také je znám jako "zpěv" Troye z High School Musical, kterého hrál Zac Efron a také Efrona zastupoval na turné k filmu. Hostoval v televizních pořadech jako One Tree Hill, Dawsonův svět a U nás ve Springfieldu.

V roce 2005 začal pracovat s producentem Rayem Chamem a společně pro soundtrack High School Musical napsali píseň “Getcha Head in the Game”. Jeho hlas byl smíchán s hlasem Zaca Efrona, představitele Troye Boltona v tomto filmu. Přinesla mu nominaci na cenu Emmy v kategorii nejlepší původní píseň a text. Kromě toho zaskočil za Efrona (který v tu dobu natáčel film Hairspray) na turné High School Musical: The Concert v Severní a Latinské Americe a objevuje na soundtracku.

Jeho spolupráce s Disney pokračovala a objevil se na několika Disney soundtracích a CD jako třeba Disneymania 5, Disneymania 6, Disney Channel Holiday, Radio Disney Jams, Vol. 9 a B'You. Jeho duet z mexickou zpěvačkou Belindou "Dance with Me" ze soundtracku filmu Gepardí kočky 2, který získal platinovou desku a vysílal se na Disney Channelu a na Radiu Disney. Objevil se ve videoklipu Belindy s názvem "Ni Freud Ni Tu Mama". Také hostoval na CD Chipmunků 'Undeniable', kde zpíval píseň "Shake Your Groove Thing" společně s Alvinem a Chipmunky.

Objevil se s Valerií Bertinelli v televizním filmu Claire a ve filmu Fly Kidz, kterému produkoval soundtrack a byl spoluautorem scénáře. Také napsal a nazpíval hudbu pro film z produkce Disney Channel, Jdi do toho, kde si hlavní role zahráli Corbin Bleu a Keke Palmer. Zahrál si společně se Selenou Gomez a Jane Lynch ve filmu A zase jedna popelka!, kde hrál popovou hvězdu Joeyho Parkera. Napsal a nazpíval čtyři písně pro tento film a natočil videoklip pro píseň "New Classic." Také se objevil v disneyho filmu Bez mobilu ani ránu jako hotelový zaměstnanec.
V létě 2009 hrál roli prince Erica v disneyovském broadwayském muzikálu Malá mořská víla a měl hlavní roli v hororu Zkratka ke smrti.

V červnu 2010 si zahrál v televizním filmu pro televizní kanál Hallmark s názvem Freshman Father.

Jeho album s názvem "The Resolution" vyšlo 5. dubna 2011.
Také nazpíval píseň pro seriál Na parket! z produkce Disney Channel. Zpíval píseň s Adamem Hicksem s názvem "Dance For Life". Píseň se objevila poprvé v epizodě "Vatoolihotsit it Up" a na soundtracku k seriálu, Shake It Up: Break It Down.

12. června 2011 bylo ohlášeno, že se Drew objeví v populárním televizním seriálu 90210, ale později bylo oznámeno, že roli odmítl kvůli nedostatku času.
V únoru 2012 se zasnoubil se svou přítelkyní, herečkou Amy Paffrath.


Mohli by vás také zajímat…