zavřít
Upravit životopis

Životopis

Andru Donalds je jamajský muzikant a zpěvák, zpíval původně sólově, nyní je hlavním zpěvákem projektu Enigma.

Jeho otec přednášel teologii a psychologii na Princeton university, v Atlantě, Londýně, New Yorku. Přicházel do styku s různými lidmi a kulturami, které ovlivnili jeho hudební vývoj. Jako malý chlapec zpíval ve sboru. Rodiče si přáli, aby vystudoval vysokou školu, ale on měl jiný cíl. Po škole v 18ti letech cestoval, žil v Anglii, Holandsku, New Yorku, aby rozvíjel své hudební kvality jako zpěvák a skladatel. V té době se seznámil s producentem Ericem Foster Whitem, ten na svých prvních hitech spolupracoval s hvězdami jako Whitney Houston, Regina Bell, Britney Spears, Jessica Simpson a Backstreet Boys. Whitovi bylo okamžitě jasné, že Donalds je výjimečný zpěvák.

Společně produkují debutové album Andru Donalds (1994), které bylo za krátkou dobu úspěšné. Singly Mishale a Save me now se brzy po vydání alba staly světovými hity.

Druhé album Damned If I Don´t bylo vydáno v roce 1997.

V dubnu 1998 Andru dostal nabídku od producenta Michaela Cretu zapojit se do projektu Enigma. Andru tedy pracoval na projektu Enigma jako zpěvák a zároveň na svém třetím a čtvrtém albu.
All out of love je první singl z alba Snowing Under My Skin a byl jedním z nejúspěšnějších singlů v roce 1999.

Také napsal, produkoval a zpíval v soundtracku k filmu Barefoot, úspěšný film režírovaný Tillem Schweigerem.

Roku 2006 vydal album Best of, album s největšími hity z posledních let a 5 nových popových písní Dreamer, Let The Stars Fall Down, Nothing Can Stop Us, What About Me, One Of These Feelings. ALbum nabízí vynikající směs popu, rocku a reggae.

V roce 2006 nazpíval vokály pro Enigmu k singlu Hello And Welcome pro německého boxera Felixe Sturma.

Andru nazpíval pro Enigmu ještě 3 další skladby z alba Seven Lives Many Faces, včetně písně Seven lives pro Olympiádu 2008.